Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pesten milyen gyalogos közleke...

Pesten milyen gyalogos közlekedésre alkalmas gps-es kütyüt ajánlanátok? PDA gps-es funkcióval vagy rendes autós gps? És miért?

Figyelt kérdés
Megyek fel Pestre és a térképem van már 2-3 éves... És gondolom azóta neveztek át 1-2 dolgot... Milyen kütyüt ajánlanátok, ami jól bírja aksilag és el is lehet vele tájékozódni Pesten és nem olyan nagy... Én pda-ra gondoltam elsőnek, de oda kell valami progi is nem? Meg kell a pda-nak valami antenna is, ha jól néztem... Az autós gps aksija meddig bírja?
2011. okt. 25. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ln egyszer amikor vonattal mentem Pestre vittem az autós GPS-t 8 óráig bírja az enyém.
2011. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mobilodban nincs?
2011. okt. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a-a nincs
2011. okt. 27. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Legjobb a mobilos ,de egy autós is megteszi igo8-al vagy primoval.
2011. okt. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bármilyen GPS megteszi, a legegyszerűbb a mobiltelós.
2011. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy nokia e51-em van, olcsó, kb 20e ft. Van benne beépített térkép, amit így internet nélkül is lehet használni, akár még a metróban is. Igaz nincs benne GPS, de minek az, úgyis tudod hol vagy :)


Én egy androidos telót javasolnék:

Veszel valami közepesen jót 50-ért.

A google maps-hez van egy letöltő progi: megadod hogy a térkép melyik részét töltse le előre, akkor ha van neted, ezt érdemes mondjuk PC-n csinálni. Utána a letöltött fájlokat rámásolod a telóra, innentől kezdve lesz google maps-ed internet nélkül. Ha BKV-val is akarsz járni, felteszed még a Smartcity nevű ingyenes programot. Ez tervez BKV-ra, és még a mentrend is benne van, amit offline is tudsz nézegetni (a tervezéshez kell net).


Külön PDA-val, PNA-val, GPS-el én már nem szőröznék, nincs értelme. Ugyanennyi pénzért már kapsz "okos" telefont is, amiben van GPS, térkép sőt még telefon is :P


Ezek az újabb csoda androidos telók akkuja jellemzően 1 napig bírja ha használod is. Ha nem, akkor olyan 2-3 napig.


A nokia e51 elketyeg nekem kb. 1 hétig, és mivel nincsen benne GPS, nem eszi az akkut sem, illetve nincs az a veszély hogy gyűjti merre járok :)


A nokia térképe azért nem annyira naprakész, a google maps jobban frissül, bár az sem képes mindig lekövetni a változásokat. Amúgy az utcák nevének 99%a változatlan, csak pár (ugyanakkor bosszantó) átnevezés történt.


Amúgy én úgy csinálom hogha tudom hogy ismeretlen helyre kell mennem, megnézem PC-n, neten, megtervezem az útvonalat és ezt igyekszem megjegyezni. Utána fejből megyek :) Némi gyakorlattal egész jól működik a dolog, bár az tény hogy néha eltévedek. ILyenkor kapom elő a telót és betájolom magam. Egyre több gyakorlással azonban egyre nagyobb térkép részleteket és egyre hosszabb útvonalakat tudsz megjegyezni fejből.

2011. nov. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!