Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van egy kanyarodó főútvonal a...

Van egy kanyarodó főútvonal a közelünkben. Ha a főútvonalról jövök, és ténylegesen egyenesen megyek, akkor kell irányjelezni?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 4-es ekreszteződés, én úgy jövök a védett úton, hogy az balra kanyarodik, jobbról és szemből van a stop táblás mellékút. Én szembe haladnék tovább, ha irányjelzek, hihetik azt, hogy abszolút jobbra indulok, így lehet belőle baleset. Ha nem irányjelzek, azt hiszik, hogy lekanyarodok a főút vonala szerint.
2008. márc. 21. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Dunaújváros, Római krt. víztorony. Balra kanyarodó főút. Egyenesen és jobbra is mellékutca. (Ez egy "gyakorlati helyszín", és mivel itt tanultam vezetni, ezért kivételesen tudom)


A főutvanalat elhagyva mindenképp irányjelezned kell. Azonban az irányjelzés ideje határozza meg, hogy merre fogsz menni. Amennyiben a jobbra menő keresztező út előtt jelzel, akkor azt a szándékot fejezed ki, hogy a főútról balra kanyarodsz. Ha a keresztező "útban" jelzel, akkor pedig az válik egyértelművé a mögötted közlekedő számára, hogy egyenesen, a főútról letérve fogsz közlekedni. De a lényeg, IRÁNYJELEZNED KELL.

Ebben az esetben a dinomen helyzet az, ha előre jelzel, és mégsem balra kanyarodsz. De egy ilyen kereszteződésben a jobbról bekapcsolódó mellékúton érkezőnek számítani kell arra, hogy te esetleg tévesen jeleztél, így az autód mozgását is figyelve kell eldöntenie, hogy a te szándékod micsoda.


Tehát MINDEKÉPPEN SZÜKSÉGES az irányjelzés.

2008. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

(Milyen kicsi a világ... nekem is egyből ez a dunaújvárosi helyszín ugrott be a kérdést olvasva:-) )

Én ezen a részen mindig megvárom, amíg elérek a kereszteződés közepéig, ahol már nem hihetik azt, hogy még be fogok jobbra kanyarodni. Ekkor még van idő kirakni az irányjelzőt, mert pl. szemből még mindig el tudnak indulni, aki meg esetleg balról (a fő útról) akarna egyenesen tovább menni, annak meg mindenképpen meg kellene várnia, amíg elhaladnék mellette. A tőlem jobbra lévőnek meg elég nyilvánvaló, hogy ha keresztben előtte vagyok, akkor nem indul el.

2008. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet Pesten, Kőbánya-Kispest és Határ út között, a Lehel utca sarkán.

Általában az emberek, akik a főúton jönnek, tudják, hogy mi a közlekedési helyzet, de akik a betorkolló útról érkeznek, valahogy mindig elfelejtik a Stop táblát. (Főleg a taxisok, de ez más tészta...) Pedig ott van a tábla, jól látható minden irányból,... minden reggel megnézem.

2008. márc. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell irányjelezni. KRESZ szerint is. Az már más téma, hogy az autósok jelentős része nem így tesz.
2008. márc. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ez így elég egyértelmű már :))

Mondjuk én mindig irányjeleztem, de most már figyelek arra is, mikor ;)

2008. márc. 22. 08:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!