Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A gyalogos jelzőlámpákon...

A gyalogos jelzőlámpákon útkereszteződéseknél miért nyomják meg sokan a lámpa alatt lévő gombot, ha magától is átváltana a lámpa zöldre?

Figyelt kérdés
2012. febr. 13. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert azon a szakaszon sokkal ritkábban ad zöldet.
2012. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert akkor hamarabb vált át zöldre!
2012. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ma megnyomtam máskor nem szoktam, és ugyanúgy kb. 2 percet kellett ott állnom mire átváltott.
2012. febr. 13. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha nem ismerős arra akkor honnan tudja, hogy amúgy is zöldre vált? Márpedig van olyan lámpa ami nem vált zöldre gombnyomogatás nélkül és ott állhatsz napestig.
2012. febr. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Ez pszihikai ráhatás, nyugodtabban várod ki a zöldet, ha közben nyomkodod a gombot, mert azt hiszed, hamarabb vált.Vagy le tudod vezetni a feszültséget a nyomkodással.

Nem vált hamarabb.Én már lemértem. Ne nyomkodd.

2012. febr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan lámpa is, ami szinte azonnal vált. Több ilyent ismerek.
2012. febr. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan lámpát ami ha megnyomod a gombot, akkor 2 mp-n belül sárgára váltja az autók lámpáját.


Ismerek olyan "gombos" lámpát ami gombnyomás nélkül sose vált át, de gombnyomásra is csak kis idő elteltével, mert hozzá van hangolva a következő sarkon lévő lámpákhoz!


Engem az szokott felingerelni, amikor valaki megnyomja a gombot, aztán átsurran az autók között, és mire már messze jár, akkor vált a lámpa...

2012. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Valóban van olyan lámpa, ahol ott állhatsz amíg csak akarsz, ha nem nyomsz gombot, én is találkoztam pár ilyennel...Egyébként lámpa ügyben én is hitetlen voltam, egy alkalommal éjjel a Bp. XII. ker Németvölgyi út felől mentem az Apor Vilmos térre, onnan a lámpa megfogott a Böszörményi út felé kanyarodó sávban.Elég messze -kb 1 autót kihagyva- álltam a vonaltól, haverom szólt, h érzékelős menjek előrébb, mondtam ne szórakozzon, kipróbáltam, ki nem hiszi, járjon utána. KIMARADT a zöld a kanyarodó sávnak...Valóban érzékelős.
2012. febr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!