Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Üzembentartóival eladtam az...

Üzembentartóival eladtam az autóm, a súlyadó csekkje kijött megint, ha nem fizetem be, mi lesz?

Figyelt kérdés
Mert hát nem is én használom, már tavaly májusban eladtam, meg az új tulaj elérhetőségeit nem találom, hogy elküldjem neki a csekket postán.

2012. márc. 12. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem fizesd be, mert rádterhelik/kocsidra/házadra stb.. , aztán vagy behajtod attól akinél a kocsi van, vagy nem.

Egy kis segítség:

"Kinek kell megfizetnie a gépjárműadót?


Az adó alanya - vagyis akinek a gépjárműadót meg kell fizetnie -


főszabály szerint a gépjármű azon üzemben tartója, ennek hiányában tulajdonosa, aki/amely az év első napján a hatósági járműnyilvántartásban szerepel;

amennyiben a hatósági nyilvántartás szerint egy gépjárműnek több tulajdonosa vagy több üzemben tartója van, akkor közülük az, aki/amely nevére a forgalmi engedélyt kiállították;"

2012. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Üzembentartóival eladtam az autóm"

Nem, nem adtad el, csak oda adtad használni valakinek, akinek a címét se tudod!


Gratulálok! Remélem még néhány gyorshajtást is ki fogsz fizetni, és megtanulod, hogy ilyent nem érdemes csinálni!

2012. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha nem jelentetted be tavaly az okmányirodában és az önkormányzatnál +a vevö sem akkor a rendszer szerint még neked kell fizetni / erös a gyanum ,hogy a vevö nem jelentette be,különben neki ment volna a csekk/menj be az okmányirodába az adásvételivel minnél hamarább és ott kérj segitséget./jártam ugy,hogy lopott személyivel vették meg tölem az autot és jo nagyot szivtam/
2012. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Le akartam jelenteni de az okmányirodánál azt mondták, hogy ezzel semmi dolgom nincs.
2012. márc. 13. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért nem tudtad lejelenteni az okmányirodában, mert üzembentartói szerződést írtatok adásvételi helyett. Adásvétel esetén a hivatalnak jogszabály adta kötelessége a vevőt felszólítani a bejelentési kötelezettségének teljesítésére, amennyiben ennek önként nem tesz eleget. Szankció a jármű forgalomból történő kivonása.


AZONBAN az üzembentartót nem lehet kötelezni semmire, nincs jogszabályi hely, amely ezt megengedné.

Ha voltál olyan felelőtlen, hogy üzembentartói szerződést írtál egy idegennel adásvételi helyett, nos elég nagy a gáz.

Ahogy az előttem szólók írták, neked kell minden szabálysértésért felelni, fizetni a járműadót stb.

Ha nem fizeted be, a kocsit kivonják a forgalomból, ami -ha a rendőr elkapja - az üzembentartónak ciki. Viszont ettől még te sem úszod meg, mert a "tartozásokat" ( amiket nem fizettél ki) rajtad behajtják. Ráterhelik az ingóságaidra, ingatlanodra, letiltják a fizetésedből stb. hiszen jogilag TE vagy a jármű tulajdonosa.


A lényeg: azonnal meg kell keresni a "vevőt" és írni vele adásvételit.

2012. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
oké, azt értem, de az egész autó nem ér annyit, mint az átiratása, hirdettem adásvételivel 30000 ftért, nem kellett senkinek se, üzembentartóival elvitték 45ért.
2012. márc. 13. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:
két kérdés van 1. ha te szerepelsz a forgalmiban üzembentartoként te fizeted a sulyadót,biztositást ,büntetést, mindent 2.ha nem te vagy az üzembentartó január 01-én semmit nem kell fizetned csak az önkormányzat tudomására hozni mert az okmányiroda nem minden esetben tájékoztatja az önkormányzatot
2012. márc. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!