Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora a bírság összege egy...

Mekkora a bírság összege egy vasúti átjárón áthaladásért személygépkocsival, épphogy pirosra váltott lámpa esetén? Van-e enyhítő körülmény? (életkor, család, kereset) És ha van akkor mekkora mértékűek ezek?

Figyelt kérdés
(pl. esetleges enyhítő körülmény: nőtlen, tanuló, nincs keresete, stb.)
2012. márc. 15. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Az átjáróban két állású a fényjelző, ha féktávon belül rádvált, nem tudsz megálni, azért nem hinném, hogy büntetnek ( értsd 10 méteren belül ).

Hétfőn Pécsen szabad jelzésnél kezdtem meg az átkelést kamionnal, a pótkocsi vége már a piroson jött át. Akkor most nekem is adjanak 150 000res csekket? :)

2012. márc. 15. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha két lábbal a féken állva sem tudtál volna megállni,mikor beváltott,ne aggódj. Különben látta a közeg? Vagy van ott kamera? Ha nem látták,és kamera sincs,nem kell aggódni.
2012. márc. 15. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A bírság összege a vasúti átjáróba történő ráhajtás megszegése esetén 300000Ft,a megállás szabályainak be nem tartása esetén 100000Ft. Vannak enyhítő körülmények igen,ha jól tudom közmunkával is ki lehet váltani.
2012. márc. 15. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már piros volt mikor rámentem, és igen ott álltak a sötétben a túloldalt egy kis köves mellékúton a fák mögött... utolsónak köszi, az kicsit durva az a 300.000, most akkor rám melyik vonatkozik? Remélem a másik. :S
2012. márc. 15. 12:07
 5/10 anonim ***** válasza:

Rád az első vonatkozik. 300e

A megállás szabályainak be nem tartása az pl indokolatlan megállás az átkelő előtt.

2012. márc. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Napkiraly ***** válasza:
42%
Videofelvétel? Teli piros volt? Biztos jól látták? Nem járt arra 4-5 gyalogos ismerősöd, akik pont látták hogy még fehér volt?
2012. márc. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát velem is volt már sokszor hogy előttem váltott be, szerencsére rend őrei nem látták. De már láttam olyan esetet hogy előtte beváltott a lámpa, átment, a rend őrei meg rögtön villogót fel és utánamentek...
2012. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ők sem mehetnek át a vasúti átjáró tilos jelzésén, még megkülönböztető jelzést használva sem.
2012. márc. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajna egyértelmű volt, és be is ismertem, ők meg a túloldalt voltak a sötétben megbújva. Kíváncsi leszek ha megérkezik a levél meg a csekk, mert az éjjeli sünök persze nem tudtak még kb se összeget mondani...
2012. márc. 15. 16:36
 10/10 10 deka farhát ***** válasza:

Azért legközelebb várd meg, míg elmegy a vonat, fájdalmas halál az útátjárós baleset.


http://www.youtube.com/watch?v=M3TEKePaFJ0 - pedig ez "csak" a kis piros volt...


http://www.youtube.com/watch?v=GYuuLeOByuc - nagy, 80 tonnás mozdony, mögötte "csak" kb. 100 tonnás személyvonat. Képzeld el, ha egy 2500 tonnás szénvonatot húz!

2014. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!