Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Friss b jogsival, félnem kell...

Friss b jogsival, félnem kell hogy a rendőr elveszi vagy direct szórakozik velem? Veletek volt ilyen szituálció? Kell félni vagy vezethetek nyugodtan ha már meg van? Vagy jobb ha 2évig nem is vezetek itthon csak kulföldön?

Figyelt kérdés
hogy miért kérdezem ezt: mert a jogsinak kis kártya boritoján amiben ide adták ott a pont rendszer, és véletlen mert senki sem tökéletes hibát ejtek vagy bármi lényeg rendőr megállit, és 6 pontom van véletlen amit teszek az ne adj isten.. közuti baleset okozása 6 pont egyből ezt ha jól értem egy sima kocanásrol ir,hogy én vagyok a vétkesti vezetetek vagy féltetek vagy 2 évig inkáb kerultétek a vezetést?

2012. márc. 16. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:

tedd be a jogsit a széfbe aztán hagyd ott, ha félsz ne vezess...

az meg a legtapasztaltabbaknál is bent a pakliba hogy pontot szereznek, nehagyisten el is veszik, de azért "meg is kell dolgozni" hogy elvegyék...

amúgy ha nagyon nézegeted a jogsidat, a hátulján van egy lekaparható szürke felület(ami sokszo magától lekopik) na oda irják be külföldön a pontokat, szóval mind1 hol vezetsz

2012. márc. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért találták ki a pontrendszert, hogy sok kisebb "gaztett" után is el tudják venni. Ahhoz hogy elvegyék a pontok alapján (ha jól emlékszem) 17-et kell összeszedni, az azért nem olyan egyszerű, főleg hogy 2 év alatt évülnek a pontok. Nekem sem sikerült az eddigi 8 évben 6-nál többet egyszerre magaménak tudnom.

Persze vannak esetek, amikor helyből elveszik. Mindegy hogy hány pont egy ittas vezetés, ott néhány hónapra bevonják a papírt. Cserbenhagyásnál vagy hasonlóan nagy ostobaságnál nem is kérdés, ugrik a jogsi.


Nem a vezetést/közlekedést kell kerülni, hanem nem szabad hülyeséget csinálni.

2012. márc. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* És 9 pont felett lehet utánképzésre jelentkezni, ami csökkenti a pontok számát.
2012. márc. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nekem friss van 6 ponttal csak.

ne félek vezetni csak rá néztem erre a pont rendszere és huuu hamar lehuznak 5 7 9 pontokkat.

és 9 már fájna de még 6 is.

2012. márc. 16. 15:02
 5/8 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


nekem friss van 6 ponttal csak."


Mi van? Friss jogsival máris begyűjtöttél 6 büntetőpontot?

Akkor tényleg ne vezess! Nekem amióta bevezették még egy se jött össze!


Vagy azt hiszed, hogy a friss jogsihoz jár 6 pont amihez lehet gyűjteni, aztán ha balhé van akkor levonnak belőle és ha elfogy akkor ugrik a jogsi? Ha meg két évig tárolod a jogsidat, akkor felmegy a pontok száma 18-ra és akkor már bátran lehet balhét csinálni?


Vagy én nem értek valamit, vagy te nem!

:)

2012. márc. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

nem 6 pont van ajogsin mert friss.

és ha valamit csinálok ,akkor vannak buntető pontok elég durvák hogy egyből repul a jogsi 6 8 9 pontokat is lehevetnek helyben .

ezt tartom rossznak mikor akinek régota meg van 12 pontja van ez oké ,de akinek friss ne ilyen durva jogszabályokat értesenek meg vele vonatkozon ránk. ha nem enyhéb ,ne az első alkalommal el is tudják venni.

2012. márc. 17. 07:54
 7/8 anonim ***** válasza:

:DDDDDDDDDDDDDD


Üdv mindenki! :)

Ehez hozzá kell szolnom! :)


Tehát kedves kérdező!


A vezetői Engedélyt 18 büntető pont után veszik el!


Ha kezdő vezető vagy ha nem teljesen mind1 mindenki 0 ról indul!


És ahoz adogatnak büntetőpontot pl kanyarodás szabályok megszegése 5 pont stb.. fejből nem tudom a pontrendszert mert azt a kék boritót én már réges régen ki dobtam! :)


Ha eléri vagy meghaladja a 18 pontot akkor veszik el de minden sz@rságért nem fog a rendör sem adminisztrálni, amugy meg én nem halottam még olyanról hogy a jogsiját valakinek a büntetőpontok begyüjtése végett vették volna el! :P


Nem kell félni normálisan odafigyelően kell vezetni és ennyi..


A rendőr nem fog szívatni azért mert friss a jogsid hidd el.. mondjuk én 17 évesen tettem le annó a B kategóriát egy centit sem vezettem mert mentem utána C jogsira E re meg D re és buszosként akartam dolgozni mindig nem régen van autóm . :)


Tehát friss vezető vagyok én is a B jogsim pedig már majd közel 10 éve meg van . :))


Nem jelent semmit kinek mióta van jogsija a rendőr ugy fog mérlegelni mit követtél el.. stb..


Inkább pénzbirságokat osztogatnak elég rendesen mint büntetőpontot ha kapsz egy 10 ezer forintos csekket mondjuk írányjelző nem használata miatt jobban jársz mint 3 büntetőpontnak..


Megállni tilosért is jár büntető pont de még azért sem kapott senki szerintem vagy nagyon kevesen!

2012. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jó tudni mert azt hittem itthon is ugy van mint kulföldön friss jogsinak 6 pontja van és azt veszik el. akinek több mint 2 éve annak 12 és ebből vesznek le. kulföldön le felé faragnak belöle.
2012. márc. 18. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!