Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sárvári Gyógyfürdő parkolójába...

Sárvári Gyógyfürdő parkolójában lévő, térfigyelő kamera a Gyógyfürdő biztonsági szolgálatáé vagy a rendőrséghez van bekötve? Mit figyel a kamera?

Figyelt kérdés
Elég zsúfolt csúcsszezonban a fürdő parkolója, és ilyenkor össze-vissza parkolnak - akár járdára feljárva - a vendégek. Sok helyre ki van téve a MEGÁLLNI TILOS miniatűr tábla; s engem az érdekelne, hogy tömött parkoló esetén megengedett-e, hogy vészvillogóval egy kiszállás/beszállás erejéig valakit felvegyek??? Valakit büntettek meg ott ilyenért? Vagy nem veszik ennyire komolyan?

2012. márc. 18. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

"hogy tömött parkoló esetén megengedett-e, hogy vészvillogóval egy kiszállás/beszállás erejéig valakit felvegyek??? "


Ez kamerától függetlenül sehol nem szabályos.

A vészvillogó nevéből eredően egy vészhelyzet jelzsére szolgál pl. műszaki hiba esetén.


Ez az egész vészvillogózás abból jött, hogy 1-2 idióta kitalálta, hogy így majd nem bűntetik meg, emrt neki bizony vészhelyzete van épp. Aztán jól elterjedt...

2012. márc. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tömött parkoló esete alatt azt értem, hogy 1 db üres parkoló sem volt. Ki kellett tennem párom, hogy legalább ő bejuthasson, de az egész művelet nem tartott 2 mp-ig! Csak azért kérdeztem, hogy rendőrségi kamera-e, mert nálunk erre hajtanak, viszont nem hinném, hogy máshol is ezt annyira komolyan vennék....
2012. márc. 18. 12:26
 3/6 anonim ***** válasza:
Semmi okod az aggodalomra. Én is voltam ott tavaly nyáron. Ez nem rohadt Budapest, ahol azért kerékbilincset kapsz, ha az egyik kereked negyede a járdára lóg. Nem fognak megbüntetni, odaáll mindenki ahol hely van, ilyen vidéki városokban máshogy mennek a dolgok. Nem csesztetik az embereket, hogy máskor is menjenek oda. Tapasztalatból mondom.
2012. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyébként az a kamera azt figyeli csak, hogy nem-e történik bűncselekmény a parkolóban. Kocsilopás, kocsifeltörés, egyéb rablás.
2012. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Tegnap én is láttam, járdán parkoló autókat, és még csak cetlik sincsenek a szélvédőn! Én arra tippelek, hogy a térfigyelő kamera a fürdő biztonsági szolgálatáé, és csak a biztonság kedvéért van fent, nem pedig azért, hogy a tilosban parkolókat csesztessék!!!!

2012. márc. 18. 14:12
 6/6 A kérdező kommentje:

Erről a kereszteződésről és kameráról van szó:

[link]

2012. márc. 20. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!