Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Magyarázza meg nekem valaki...

Magyarázza meg nekem valaki ha az ártatlanság vélelme a jogerős bírósági végzés hatálybalépéséig tart, akkor miért van az, hogy egy rosszindulató "beteg" ember feljelentése után bevonják a jogosítványt? MÁR BÜNTETNEK!

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 23:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugodjál le szépen, elhiszem, hogy hiányzik a jogosítványod, de alighanem valamit átugrottál.

Jó lenne, ha kicsit többet is mondanál erről, mert nem hiszem, hogy egyetlen, bizonyítatlan bejelentés miatt vették el a jogosítványodat. Azért ez nem egészen úgy működik, hogy odamegyek a sarkon posztoló Hajdú II. főtörzsőrmesterhez, hogy a szomszéd legutóbb is 160-nal ment lakott területen belül, aztán ő erre kivonul és elveszi a jogosítványát, akár megtette ezt, akár nem.

2012. ápr. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért tegyük hozzá,hogy jogállam ide vagy oda a leírtaknak sokszor vajmi kevés közük van a valósághoz.

Ítélet (miként határozat is) csak "kétséget kizáró bizonyítottság" esetén születhet.

Ehhez képest tucatnyi olyat sorolhatnék fel kapásból amelyek feltételezésre alapulóan kihasználták a "bírói jogkör szabad gyakorlását" és hemzsegtek olyan kifejezésektől mint a "ha és amennyiben" pl.: a móri ügy.

Az adós fizessen a bűnös bűnhődjön én azonban jobban örülnék 12 esküdtnek a római jog helyett.

2012. ápr. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó nem vagyok ideges, csak bosszant,hogy egy elmebeteg ember összeverte a kocsimat gereblyével és ennek ellentételazéseként találta ki ezt a történetet, hogy elgázoltam és otthagytam!? Rendőri intézkedés történt, de helyszínelés nem!!! Beidéztek és meggyanúsítottak, majd az önkormányzatnál le kellett adnom a jogosítványomat. Szerinted mi ez ha nem itélet nélküli büntetés?1961 óta vezetek balesetmentesen, a legkisebb autótól a legnagyobb autódaruig mindent! Elképzeled, hogy ilyen rutinnal, ha elgázolok valakit akkor elmegyek a helyszínről. Még valami a kihívott rendőrök nem találtak az autómon gázolásra utaló nyomokat, csak a gereblyéét, amit lefényképeztek.Egyenlőre ennyit, remélem hogymielőbb vége lesz e kitalált történetnek,ja és a "elgázolt és cserbenhagyott embernek" a hajaszála sem görbülTSzer4inted ez nem furcsa.Üdv PI.
2012. ápr. 9. 22:20
 4/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a hibákért, de nem olvastam át mielőtt elküldtem.PI.
2012. ápr. 9. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!