Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet legyőzni a repülést...

Hogy lehet legyőzni a repüléstől a félelmet?

Figyelt kérdés
Egyszer már repültem kb 10éves,készülnénk jövőre Amerikába menni,de hallani a légi katasztrófákról és egyszerűen belegondoltam,hogy az egész családdal,kisgyerekkel elindulni így,egyszerűen rettegek..Hogy lehet ezt legyőzni???
2009. jún. 18. 11:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Ma még mindíg a repülés a legbiztonságosabb utazási forma. Sokkal nagyobb kockázatot vállalsz, ha autóba ülsz, vagy vonatra szállsz.
2009. jún. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges félned, sokkal nagyobb a veszélye, hogy a saját lakásodban ér halálos baleset, mint hogy lezuhan a repülő, úgyhogy ne aggódj. Amúgy is nagyon ritka az ilyen baleset mint ami most történt, majd 30 év múlva esedékes egy hasonló, de ugye addigra megintcsak sokat fejlődik a repülésbiztonság, tehát ez a 30 év méginkább kitolódik.
2009. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amiket hallasz légi katasztrófákról, az esetek többségében fejlődő országok huszadrangú fapados repülőjáratai, Afrikából, Ázsiából, Dél-Amerikából, stb. Szerencsére játszó karbantartás, röhejes pilóta felkészítés, mókás angol tudással, vagy valamely a három közül.

Olyan, mint most az AF katasztrófája elég ritkán történik.

Ha Amerikába repülsz valószínűleg valamely színvonalasabb légitársasággal teszed majd, nincs mitől félni.

De még tudnám javasolni hogy tessék kimenni a hozzátok legközelebbi sport reptérre és vitesd el magad egy iskola körre valami vitorlázóval :)

2009. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már repültem vitorlázón is,na az egy para volt..motor nélkül csak az emberre meg a szélre meg a repülőre hivatkozni...áá elég nagy élmény volt..mondhatni,majd össze pisiltem magamat.:D Mikor ciprusra repültem még csak 16voltam...akkor bevállaltam mindent,de azóta nekem is van gyerekem és biz megkönnyeztem a riportot hallván mikor az apa nyilatkozott akinek lezuhant a kisfia...bár ha mi megyünk együtt vagyunk így nem hiszem,hogy ha gond is van túlélnénk..csak hát egyszerűen össze vagyok zavarodva.A férjem is ugyan ezeket mondja ,de valahogy nem tud meggyőzni...de akkor majd próbálgatom magamat ráhangolni:D
2009. jún. 18. 13:31
 5/6 anonim válasza:

Én állandóan a NatGeo-n a légikatasztrófákat néztem. Akkoriban nem terveztem repülést, viszont betéve tudtam a legtöbb gép akkori problémáit,meg hogy egy csavar anyaghibája is okozhat nagy bajt. DE! Egyszer csak jött a hír melóhelyről, hogy repülés dajcslandba. Gondolhatod, volt para rendesen. De nem volt mit tenni, felültem a gépre. Ott már érdekes módon egy picit sem izgultam. Sőt, életem egyik legnagyobb élménye volt. Tehát sztem féljél nyugodtan, azt jobb, mint megijedni.:)

És nyugodtan szálljatok fel:)

2009. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvass a témaban statisztikakat, mas kozlekedesi eszkozokkel valo osszehasonlitasokat, baleseti statisztikak... Tök fasza dolog
2010. ápr. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!