Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntette vajh' öcsémet a...

SnGoten kérdése:

Megbüntette vajh' öcsémet a rendőr?

Figyelt kérdés
Öcsém hazafelé biciklizett a szomszédból, mikor lecsekkolta egy konzervkékség az út mellett, és mivel nem volt nála semmi irat, és a lámpája is bedöglött, közölte vele hogy ötvenezer. De nem írt alá semmi papírt, illetve nem is kapott csekket. A nevét meg a lakcímét bediktálta, de ennyi erővel bármit mondhatott volna, nem? Lényeg, hogy ilyenkor mivan?

2012. jún. 9. 01:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
Persze, hogy megbüntethette. Minek mászkál iratok meg lámpa nélkül?
2012. jún. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mert nem bíznám rá a lakáskulcsot se :D A lámpja hazaúton döglött be, mikor elment, még jó volt. Elvileg ilyenkor jön valami levél a Sünkapitányságról, hogy "lecsekkoltalak kiscsávó, ezért fizess!", vagy mi a pontos eljárás?
2012. jún. 9. 01:19
 3/16 anonim válasza:
17%

1. a csekket azt nem a rendőr adja oda, hanem a bediktált lakcímre kiküldik kb. 1 hónapon belül

2. szerintem csak rá akart ilyeszteni, nem fog semmilyen csekket kapni...

2012. jún. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Miért ne kapna?

Mindenki tudja, hogy büntetnek ha lámpa nélkül biciklizel.

2012. jún. 9. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Brégó :) Ha ez télleg így van, és feltételezzük, hogy öcsémnek nincs 50e (és azt is, hogy mint nővér, nekem sincs), akkor ezt ők hogy bizonyítják, hogy télleg ő volt ott? Am szerintem is csak az agyát húzták, de ezt az ősök nem eméssztik könnyen, nekem meg mindenre kell készülni.
2012. jún. 9. 01:26
 6/16 anonim ***** válasza:
Egyszer én is megjártam, 16 évesen, megállítottak a rendőrök, nálam volt személyi, mondták,h ebből bünti lesz, felírták az adataimat. Azóta 6 év telt el és nem kaptam semmit :)
2012. jún. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
3. válaszoló vok: nyugi, 99% h semmit nem fog kapni
2012. jún. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem valószínű hogy ilyenért leakasztják, pláne nem ennyivel. Ha mégis arról általában 2héten belül jön papír, ha 60nap után sem jön semmi akkor tárgytalan, ennyi ideje van a rendőrségnek a bírság kiszabására.


Amúgy a papírok hiányáért tudomásom szerint nem büntetnek.

2012. jún. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h büntetnek azért ha nem tudod magad semmivel igazolni. Jogsi, útlevél, személyi, vminek mindig nálad kell lenni. Még akkor is ha 'csak leszaladok a sarki kisboltba'
2012. jún. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Nekem már párszor mondták hogy kapok ilyen olyan csekket, de szerencsére nem történt még ilyesmi, általában ha kiskorú az illető és ilyen kis "piti" dolog miatt kapják el akkor kb. max ráijesztenek és nem lesz belőle semmi...

De ezt rendőre is válogatja, vannak ismerőseim akiket ugyan olyan dolgokért amikért engem kaptak el megbüntették

2012. jún. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!