Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Monoron milyen a közlekedés,...

Monoron milyen a közlekedés, közbiztonság, munkalehetőség, stb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy tervezzük, hogy a közeljövőben egy családi házat vennénk Monoron. Azért választottuk Monort, mert viszonylag közel van Pesthez, ahova fellehet járni dolgozni és mégis olcsóbbak a házak. A kérdéseink: Mennyire biztonságos Monor? Van-e rendőrség (inkább úgy kérdezem, hogy csinálnak-e valamit? Hallottam arról, hogy Monornak van egy elkülönített része a "hiperpigmentált" embereknek! Ez a rész melyik lenne, illetve melyik részre ne költözzünk? Aztán meg a Budapest felé közlekedés mennyire jó? Monor a biztonságosabb utcáikon tényleg biztonság van? Milyenek ott az emberek (viselkedésük) korosztálytól független? Monor melyik részét ajánljátok? Esetleg Monornak van-e olyan internetes oldala, ahol meglehet tudni, hogy mi folyik Monoron (jó és rosszakat egyaránt)? Ha esetleg van még valami, amit szívesen megosztanátok, írjátok meg! Előre is köszönöm! Nagy segítség ez nekünk!

Cserébe én is tudnék, inkább a Jász-Nagy-Kun Szolnok megyéről írni, ha valakit érdekel!


Üdv: Sanyi :)



2012. jún. 14. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg a benszülött svéd arra felé, abban a térségben inkább maglód vagy ecser.
2012. jún. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Monor utcáin tolts el egy napot és megtudod miért nem akarsz oda költözni.
2012. jún. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Azt mondanám menj el Monorra, tölts ott pár napot, barátaiddal, sétáljál, ilyesmi, ami házakat nézel, azt nézd meg élőben a környékkel együtt. Annyira azért nem durva Monor, a 21-es úton meg végül is végig fel lehet jönni. Bár az még csak a 17. kerület, ha a belvárosba akarsz jönni onnan, az már azért elég messze van. Mármint üzemanyagköltségileg. Tömegközlekedés viszont csapnivaló. Rengeteg idő mig oda elmegy egy busz pl. az Örs Vezér térről. Biztonságilag meg azért messze nem 8. kerület, vagy Devecser, Nógrád megye, stb.
2012. jún. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Gondoltam, hogy nem annyira jó a Monor. Egy kicsit szeretném szűkíteni a kört. Azért Monorra gondoltunk, mert most Abonyba lakom albérletben és Cegléden dolgozom minimálbéren, ezért szeretnénk felmenni legalább Monorra, hogy Pesten tudjak oda bejárni, hisz van több képzésem is. Mindenképp csak a Budapest-Nyugati vasút vonalra tudnánk költözni, mivel még nincs autó, de majd vennénk egyet idővel. És csak max 5 millióig vennénk házat. Ami számításba jöhet, az pedig Monor, Monorierdő, Pilis, meg ott ahol ennyiért egy kis házat kapnánk. Ezért kérdeztem, hogy melyek azok a részek, utcák Monoron, ahol "biztonságban" lennék.?


Üdv: Sanyi

2012. jún. 15. 08:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Értjük az ötletet.

Közlekedés nem rossz én a 4-esen járok fel Pestre onnan már pár perc csak a főváros. Azt hogy sok rétiinigger van e azt nem tudom nem laktam ott sohasem. De nem hinném hogy több van mint a nyóckerbe vagy Szolnokon. Én az útról nem szoktam látni őket. Amúgy első ránézésre nem tűnik rossz helynek közlekedés szempontjából sem. Itt az alföldön megszokott közlekedési moráltól már biztos csak jobb lehet. Gondolok itt arra hogy sűrűbb a közlekedés.

Ha Pesten akarsz közlekedni akkor bérletet ajánlok. Én mikor felmentem Pestre az autóm totál nem is használtam. Ahhoz képest vidéken órákat kell várni egy buszra maga a kánaán volt a gyakran szidott bkv :D

2012. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
100%

Monoron laktam fél évig, eddig bírtam. Én utáltam. Délután 2-től kihal minden, hétvégén szinte bolt sincs nyitva. Rengeteg a "hiperpigmentált", ahogy te is írtad, de nem csak ők idióták.. Szórakozóhely sincs, úgyhogy általában vasárnap reggelre a terek tele voltak piás üvegekkel. Emellett nem egy fejlődő város, a vezetés szerintem katasztrófa. Ezt a fél éves kilengést leszámítva én 22 éve élek Vecsésen, és imádom! Csak ajánlani tudom. Itt van önkéntes polgárőrség, ki van építve a térfigyelő rendszer (amit figyelnek is), folyamatos pályázatok révén teljesen újjáépül lassan a város. Sok az iskola, óvoda, szép a Rendelőintézet (Monoron bunkók, és az új épületen kívül nevetséges az egész Rendelőintézet).

Kicsit drágábbak itt az ingatlanok, mint Monoron, de ha ebben a válságban valaki házat vesz, szerintem jó áron juthat hozzá.

Amúgy az egyetlen jó dolog Monoron: az uszoda. Kb az elmúlt 10 év legnagyobb beruházása volt, de megérte. Vecsésről hetente oda járok úszni. Ja, még egy dolog! A sétálóutcán van egy remek fagyizó is :) És most nyitnak egyet Vecsésen is, ugyanaz a cég :-)

2012. júl. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
72%
Remélem ezt te sem gondoltad komolyan utolsó. 17éve élek Monoron és mindent el lehet mondani róla csak azt nem, hogy nem fejlődik. Az elmúlt években jó pár utat rendbe hoztak, bicikli utak épültek, rendbe hozták a városközpontot (megjegyezem most újból fejlesztik), kiépült a sétáló utca és az új sztk és a Strázsa sem rossz ja és tér figyelő rendszert is telepítettek. Sok a cigány az is biztos. Tabán, cinka panna környéke meg a újtelepen vannak főleg, szerintem nem olyan vészes a közbiztonság aztán lehet, hogy csak én szoktam meg de akkor sem egy népszinház utca vagy avas lakótelep.
2012. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Előtted szóló vagyok, bocsánat ha túloztam volna, de nekem nagyon negatív volt az ott élésem. :( Ha megnézed Vecsést, hogy itt mennyi minden történt, akkor megérted miért "tettem magasra a lécet".. Én féltem esténként kimenni az utcára, a barátom öccsét fényes nappal támadták meg hárman (mondanom sem kell kik), és vették el a telefonját. ezután egy hónappal a nagymamájától lopták el a biciklit, míg beszaladt a boltba egy kiló cukorért. Kamerák pedig nincsenek mindenhol, csak a központnál, én így tudom.

Ezek mellett a leginkább az zavart, hogy nincsenek programok. Nálunk Vecsésen van Irodalmi Körtől kezdve énekkórusokon át természetvédelmi egyesületig minden. Én itt sosem unatkozom. de természetesen a vélemények megoszlanak, hiszen mást-mást tapasztalunk.

2012. júl. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Igen, nem véletlen, hogy (főleg a kritikus helyekhez közelítve) sok a kutya. Nálunk is pl 3 van, talán ezért sem volt még gond.

Kulturális programokban, szórakozóhelyek tekintetében nem veszi fel a versenyt Bp-vel, sajnos a mozit is bezárták évekkel ezelőtt. Vecsésnek ebben van nagy előnyé, hogy az egyik vége szinte már Pestet súrolja így több a lehetőség, de meglehet találni benne a 'vidéki' létet is.

2012. júl. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Biciklit viszont tényleg lakatolni kell, és nem árt levenni róla felcsatolható villogót, kilométer órát.
2012. júl. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!