Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Külföldi állampolgár külföldi...

Woodoo001 kérdése:

Külföldi állampolgár külföldi rendszámú autót minden további nélkül vezethet/ használhat Magyarországon, ha az állandó lakhelye külföldi, azonban rendelkezik átmeneti lakhellyel/ tartózkodási engedéllyel Magyarországon?

Figyelt kérdés
Van ebben jártassága? Ilyen esetben mit mondd a törvény? Köszönöm előre is!

2012. jún. 26. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Külföldi állampolgár külföldi rendszámú autót bármikor vezethet Mo-n. Sőt, motort, önjáró löveget, és az Ezeréves Solymot is.

Gondolom a magyar állampolgár-szlovák rendszám miatti büntetések miatt kérdezed, de külföldi állampolgárra semmi ilyesmi nem vonatkozik. :)

2012. jún. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igen, emiatt, mert már mindenféle hírek voltak, aztán fene tudja már mi van... Bár a végén én is ezt szűrtem le tanulságként a sok átrágott törvényből!

Eleve nem is az adók elkerülése lenne a cél egy több mint 10 éves autóval, hanem hogy csak azért nem szeretnék (és nem is tudnék)Magyarországon másik autót vásárolni, hogy ha ott akad munkahelyem,lakás,stb.

2012. jún. 26. 16:15
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha van ide bejelentve lakcíme, akkor igenis számít. A törvény nem tér ki, hogy szlovák, csecsen, vagy kenyai vezeti-e a kínai vagy új-zélandi rendszámot, akkor neki lehet. Igen lehet, ha nincs ide bejelentve.

(Bármilyen furán is hangzik, én több rendőrt is megkérdeztem, akivel találkoztam. Nekem is szlovák rendszámos autóm volt, a sógorom nálunk lakik, be van hozzánk jelentve és szlovák állampolgár. Nahát ő sem vezethette.)

2012. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A rendőr megállít, elkéri a papírjaid, megnézi a központi nyilvántartásban van-e címed Magyarországra bejelentve. Ha van sz.r ügy, ha nincs mehetsz.


Az más kérdés, hogy senki se fog szívatni egy külföldit a külföldi autóban. Törvényileg ő sem vezethetné.

2012. jún. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem vezetheti. Ugyanis nem állandó hanem ideiglenes lakcímről van szó ebben az esetben.

De holnap megkérdezem okmányirodában mi a helyzet,úgyis mennem kell, majd ott megmondják.

2012. jún. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Na ez az, ezért nem tudom én sem,hogy mi van. Nem tér ki rá külön a törvény (vagy nem láttam át), hogy mi van akkor,ha külföldi a vezető is.

Viszont máshol ahol olvastam, ott meg mindig pont az a párosítás volt ,hogy magyar állampolgár + külföldi rendszám. Mert hogy hiába megy ki külföldre, de ha állampolgárságilag magyar,stb. akkor van baj.

Külföldi állampolgár bejelentett magyar lakcímmel nem szerepel a törvényben, tudomásom szerint.

Sőt még csak kettős állampolgár sem vagyok. Ismerősömék kettős állampolgárok (szerb-magyar),szerb autóval, Magyarországon és több rendőrrel is kapcsolatban állnak, hogy tudjanak róla ha bajuk lehetne belőle, de ha megállították is őket, semmi baj nem volt.


"mr.flash" -azt megköszönném, ha megkérdeznéd!!!

2012. jún. 26. 18:31
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


"Rendőri intézkedés során ezért elsőként az intézkedő rendőr ellenőrzi, hogy a nem magyar rendszámmal rendelkező jármű vezetőjének – állampolgárságára való tekintet nélkül – van-e magyarországi lakóhelye. Az ellenőrzést akkor is el kell végezni, ha az intézkedés alá vont személy nem ad át magyar hatóság által kiállított lakó- vagy tartózkodási helyet megjelölő igazolványt (lakcímkártyát).


Amennyiben a jármű vezetője rendelkezik magyarországi lakóhellyel, a rendőr felszólítására a jogszabályban megfogalmazott mentesülési körülmények valamelyikét a helyszínen igazolni kell.


A magyarországi lakóhellyel rendelkező járművezető akkor jogosult nem magyar hatósági engedéllyel és jelzéssel ellátott járművel a közúti forgalomban részt venni, ha:

• rendelkezik bejelentett külföldi tartózkodási hellyel és ezt a tényt külföldi hatóság által kiállított igazolvánnyal (közokirattal) igazolni tudja, vagy…”


És itt meg is álltam... Szóval ha a személyimen kívül (amiben eleve benne van a külföldi lakcím) szerzek még az önkormányzattól is egy igazolást, hogy az állandó lakcímem szlovákiai, akkor elvileg fedve vagyok...?

2012. jún. 26. 19:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha van szlovák lakcímkártyád (ha van egyáltalán ilyen), vagy van egy magyar lakcímkártyád amiben benne van hogy a kinti lakcímed az állandó akkor nem büntet ezek alapján.


Pontosan ezért mondtam amit mondtam, annyi az egész hogy kell hogy legyen egy kinti állandó lakcímed az ideiglenes magyar mellé.

2012. jún. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szlovákiában nem létezik külön lakcímkártya, a személyiben van feltüntetve az állandó lakcím.

A tartózkodási engedélyhez,stb. kiállított papírokban nem hiszem, hogy benne van/lesz.

Max. tényleg még az önkormányzattól tudok igazolást kérni, hogy az állandó lakhelyem szlovákiai, szlovákul és hiteles fordítással ellátva.

Igazából azért kellene magyar (tartózkodási) lakhely, hogy hétköznapokon ne kelljen hazajárnom (60km kb.), de papírok miatt, nagyszülőkhöz, orvoshoz, gyerekorvoshoz,stb. miatt kb. úgyis haza kell járnunk, hisz a TAJ-t elintézni is szinte lehetetlen,szóval...


Azért ha eszedben lesz megkérdeznéd? Megköszönném!!!

2012. jún. 26. 20:07
 10/12 anonim válasza:
sziasztok!én is ebben a helyzetben vagyok, mint te, szlovák állampolgár, szlovák autóval, magyar lakcímkártyával. kérdezném, hogy sikerült beszerezni az igazolást az önkormányzattól?vagy anélkül vezeted az autót? nem állítottak még meg rendőrök? egyébként nekünk az autó a férjem nevén van, aki szintén szlovák állampolgár, magyar lakcímkártyával. gyakorlatilag akkor én nem is vezethetem az autót?
2012. júl. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!