Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha rajtakapnak egy jogsival...

Ha rajtakapnak egy jogsival nem rendelkező személyt, amint vezet, egy jogsival rendelkező személlyel (aki az anyósülésen ül) akkor a pénzbüntetésen kívül még milyen büntetést kapnak?

Figyelt kérdés

2012. aug. 13. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
A jogsival rendelkező személy akkor kap büntetést ha övé az autó és átengedte neki a vezetést, ha nem az övé és alapból semmi köze hozzá csak beült mellé azért nem büntethetik meg mert nem az ő dolga. Ha pedig őt is megbüntetik akkor ő olyan 70-80 ezerre számíthat a jogsi nélküli illető meg olyan 200 ezerrel talán megússza a dolgot plusz 3-4 év vezetéstől való eltiltással jutalmazzák így még a jogsiját sem tudja megszerezni addig.
2012. aug. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezt a vezetéstől eltiltást nem tudom honnan veszik az emberek. Lehet, hogy van, én nem hallottam róla. Ittas vezetésnél, baleset okozásnál van. Mivel az már bűncselekmény lehet, jogsi nélkül vezetés szerintem szabálysértés kategória.

Egyébként engem már kaptak el jogosítvány nélküli vezetésért ( motorkerékpár volt), pénzbírság volt és semmi, de az égvilágon semmi eltiltás, vagy korlátozás nem történt.

2012. aug. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát elméletileg mikor átengeded valakinek a volánt saját autónál, köteles vagy meggyőződni róla, hogy nem ittas ( persze nem szondával, de ha már látszik is rajta, hogy részeg...), és rendelkezik az autó vezetéséhez szükséges engedéllyel. Ha valamelyiken elvérzik, minden törvényes eszközzel köteles vagy megakadályozni, hogy vezessen.

Ezt 100 fajta módon lehet magyarázni.

2012. aug. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi:D
2012. aug. 14. 10:42
 5/8 A kérdező kommentje:
eltiltják a jogsiszerzéstől vagy nem? :D
2012. aug. 14. 10:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Gyakoroljatok inkább az udvarban, vagy üres saját, forgalomtól elzárt telken. Ott nem köthet belétek senki, és nyugodtabban tudtok gyakorolni.
2012. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

ha feljelent a rendőr akkor eltiltanak. Nem gondolkoznak!


Ha fain és jó a kedve akkor csak bírság vagy ha az éjszakája is jól telt, mert asszonytól megkapott mindent csak ejnye-bejnye és elenged...

2012. aug. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem értem mért kockáztat sok ember ha elkapnak 1-szer vagy 2-szer annyi a büntetés összege amiböl le lehet tenni a jogsit.
2012. szept. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!