Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy egy út...

Mit jelent az, hogy egy út országos főútvonal?

Figyelt kérdés
A jogi megfogalmazására gondolok, illetve a rá vonatkozó szabályokra. Sajnos sehol nem találtam meg konkrétan... Egy kisebb faluban lakunk, és az utcánkat országos főútvonallá nyilvánították. Kíváncsi vagyok, hogy milyen változásokra, forgalomra lehet számítani, és kinek kell finanszírozni az aszfaltozást.
2008. máj. 23. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Amennyiben egy út országos főútvonal, akkor az út kezelője az önkormányzat helyett a Közútkezelő. Tehát nem az önkormányzat fizeti a javítások költségeit.

Az, hogy forgalomban milyen jellegű változást eredményez, ahhoz azért tudni kellene, hogy milyen egyéb változások voltak a megnevezés változásán kívül. (Tehát történt-e más út lezárása, vagy hasonló, amely miatt nagyobb forgalom lehet.)

2008. máj. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Útlezárás nem történt, viszont a településen már létezik egy másik főútvonal, ami elég nehezen bírja el a forgalmat. Gondolom, akkor lehetséges, hogy az új útra tereljék át a forgalom egy részét. Viszont az útépítés költségéhez a lakóknak több százezer forinttal hozzá kellene járulniuk, amit én azért nem értek, mert ha főútvonalról van szó, úgy gondolom, hogy nem nekünk kell finanszíroznunk az útépítést.
2008. máj. 23. 14:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Fejenként több százezer vagy összesen?
2008. máj. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
200-300 ezer Ft családonként! Szóval szerintem bunda van a dologban, ezért én biztos nem fogom befizetni. Csak jó lenne valami jogszabállyal alátámasztani...
2008. máj. 26. 15:06
 5/5 anonim válasza:
Nem arra kerik a 200-300-at hazankent, hogy azon az osszegesn felujithassak a kozmuveket? Burkolatcserekor sokszor ezt is nyelbe szoktak utni. De csak annal ujitjak fel a kivezetest, aki fizet.
2008. jún. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!