Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőr hogyan tudja leellenő...

A rendőr hogyan tudja leellenőrizni, hogy kontaktlencse van a szememen szemüveg helyett?

Figyelt kérdés
Csak mert a lencsét én alig látom tükörben 10cm-ről.
2009. aug. 15. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

de miért kell tudnia, hogy kontaktlencséd van? bocs, de nem tudom

14/L

2009. aug. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Én se értem ez mihez kell, de ha belenézel valaki szemébe közelről, akkor látszik...
2009. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 1. válaszolónak. Azért kell tudnia, mert vannak, akik olyan korlátozással kapják meg a jogosítványt, hogy szemüveggel vezethetnek. Az eredeti kérdésre válaszolva: szerintem ha mondod neki, elfogadja a választ.
2009. aug. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogyan ellenőrzi. Az én jogsimban is benne van a korlátozás, hogy szemüveggel vezethetek. akkor még nem volt lencsém, azóta van, de egy rendőr ismerősöm, mondta, hogy mivel a jogsimban csak az szerepel, hogy szemüveggel vezethetek, ezért, ha lencsével ülök autóba, és ellenőriznek, meg fognak büntetni. Szóval vezetéshez marad a szemüveg.

Ahhoz, hogy lencsével is vezethessek, ujra kellene egy rovosi vizsgálat (6000 Ft), és egy új jogsi (5000 Ft), azzal a korlátozással, hogy "szemüveggel és kontaklencsével vezethet". Ja, és ha lencsét viselsz, kell, hogy legyen egy pótszemüveg a kocsiban.

2009. aug. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
az elméleti oktatóm mondta, hogy aki szemüveges akkor is irja be, hogy van kontaklencséje mert soha nem lehet tudni mikor váltod le a szemüveget. De a kettő nem ugyanaz.
2009. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én 1,5éve megyek szemüveg meg minden nélkül motoron és semmi bajom nem volt de most meg nagyobb kategóriához orvos kitalálta hogy nekem kell szemüveg vagy k.lencse.. van mindkettő de rühellem.. mi van ha vezetés közben elmozdul a lencse? az sokkal veszélyesebb mint anélkül vezetni.. ha nincs betéve k.lencse de azt mondom a rendőrnek hogy bentvan -de mondjuk nem látszik mert olyan fajta- akkor ha ki akarja vetetni mondhatom azt hogy nem veszem ki mert nem tiszta a kezem?
2009. aug. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
én simán látom a kontaktlencsét a szememben ha tükörbe nézek... és beszéltem pár hónapja egy emberrel és annak is láttam, hogy kontaktlencse van a szemében pedig nem állt olyan közel hozzám és nem épp azt lestem, h van-e neki kontaktja... látszik a külső keret... de amúgy mért is fontos az, h pont egy rendőr látja-e?
2009. dec. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!