Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Gyalogátkelőhely előtt parkolv...

Gyalogátkelőhely előtt parkolva honnan számít az 5 méter, mivel megbüntettek, pedig messzebb álltam, mint 5 méter - miért?

Figyelt kérdés
Tegnapi nap több, mint öt méterre parkoltam a felfestett zebra előtt és megbüntettek 25.000 Ft-ra. Megtaláltam a cetlit és kihívtam a járőröket, hogy magyarázzák már el miért büntettek meg. Az volt a válasz, hogy a zebra előtti gyalogátkelőhelyet jelző táblától számít az öt méter... Szuper év végi meglepetés, nem?! Egyébként lefényképeztem az autó helyzetét, és fellebeztem...
2012. dec. 31. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyalogátkelőhelyet - a közhiedelemmel ellentétben - nem az úttestre felfestett zebra, hanem a tábla jelöli ki. Vagyis a gyalogátkelőhely a tábla vonalában kezdődik és utána 5 méterig tart. Ezt segíti az úttestre felfestett zebra, de az pl. havas úton nem látható, ebből függetlenül a gyalogosátkelőhely még olyankor is ott van.

Vagyis a megállási tilalom a táblától értendő: a tábla előtt és után 5-5 méteren tilos megállni, ha viszont a képekről megállapítható, hogy a táblához képest 5 méternél távolabb állt az autód, akkor van esélyed a fellebbezésnél.

2012. dec. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jajj ne már... Én mindig abban a hitben éltem, h a zebrától számít... De ez így nem fair... Van ahol a tábla 20 centire van a zebrától, van ahol 2 méterre... :(
2012. dec. 31. 13:24
 3/12 anonim ***** válasza:
és 5eFt asszem a fellebezési díj... így minimum 30e Ft-ot fizetsz, de egy életre megtanultad. Legközelebb vigyél centit is, nehogy 4,9 méternél állj meg.
2012. dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor ez mi??? A 26. oldalt nézzétek már meg... A zebrát és a táblát beleértve számít az 5 méter én úgy látom és utána lehet parkolni... [link]
2012. dec. 31. 14:17
 5/12 anonim ***** válasza:
Ott felfestett parkolóhely van. Ha ilyen van, akkor a felfestés felülírja az alapszabályt. Parkolóhelyet gyakran festenek közvetlen a kereszteződésbe is, de legalábbis bőven az ottani 5m-es szabályon belülre. Olyankor szabad ott is parkolni.
2012. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Neee! Hát most már csak a csodában és a rendőrségi kapcsolataimban bízhatok... Meglátjuk. Mindenesetre irtó bosszantó ügy.
2012. dec. 31. 14:46
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

"a tábla előtt és után 5-5 méteren tilos megállni"


Csak előtte tilos.

2013. jan. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utána meg az esetek nagy %-ban kereszteződés következik, persze nem minden esetben.
2013. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A tábla után 5 méterig is tilos megállni. Előtte azért, hogy a gyalogos szét tudjon nézni és ehhez ne kelljen bemásznia az út közepére, utána meg azért, mert ott, a tábla mögött van maga a gyalogátkelőhely, ezért értelemszerűen nem állhatsz oda az autóddal, mert akkor a gyalogosok nehezen tudják használni.
2013. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Iváncsi József ***** válasza:
76%
Az 1-es is rosszul tudja. Gyalogátkelőhelynél nincs utána, CSAK ELŐTTE! Tehát a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen, valamint a gyalogos átkelőhely előtt személygépkocsival, motorkerékpárral, segédmotoros kerékpárral, kerékpárral és kézikocsival 5 méter, egyéb járművel 15 méter távolságon belül tilos megállni! Utána megállhatsz rögtön, azt semmi sem tiltja! Nincs tehát előtte utána 5-5 méter!
2016. máj. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!