Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriában élek, otthon és...

Ausztriában élek, otthon és itt is van bejelentett lakcímem. Ha Magyarországon tenném le a jogosítványt, az érvényes lenne itt? Mert azt hallottam, hogy minimum fél évig nem lehet külföldi címem, ha otthon akarom letenni a vezetői engedélyt.

Figyelt kérdés

2013. jan. 19. 10:19
 1/5 anonim válasza:
Ez hülyeség!ên is otthon tettem le és ugyan úgmy itt is volt lakcímem!ezt senki nem ellenörzi!egyébként 2 országban nem lehet fő lakcímed!ha itt vagy itt élsz fő lakcímén le kellene adnod minden magyar iratodat és osztrákot kapnál!én se csináltam meg!
2013. jan. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Az másdolog, hogy az első 2 évben próba jogsid van.

Nem vontathatsz, és nem használhatnád külföldön...

2013. jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kezdő jogosítvány csak a vontatást (mind pótkocsi, mind másik autó, legyél akár vonó, akár vontatott) tiltja.

Abban a pillanatban, hogy te betöltötted a 18-at és jogsid is van, mehetsz külföldön.

3 hetes jogsival mentem Horvátországba, semmi bajom nem volt a rendőrökkel sem.

2013. jan. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
És hogy a kérdésre is válaszoljak: nyugodtan elkezdheted a jogsit, nem tiltja semmi az esetedben.
2013. jan. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Mär kint laktam Ausztriäban, mikor megcsinältam a magyar jogsit. Utänna a ferjem nyomäsära kicsereltettem oszträk jogsira. Hiba volt! Proba jogsit kaptam. Egyszer gyorsan hajtottam, el is vettek! Fizetös tanfolyamra kellet järnom utänna, hogy visszakapjam a jogsit. Plusz jol meg is büntettek. Mikor jogsit visszakaptam, fogtam, bementem a magyar hatosägokhoz es visszacsereltettem. Azota is magyar jogsival järok, engem ne szivasson senki "proba-jogsival". Van magyar szemelyim, magyar utlevelem is. Csak ideiglenes tartozkodäsi helyre vagyok bejelentve otthon.
2013. jan. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!