Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol/honnan érdemes régebbi...

Hol/honnan érdemes régebbi bicikli alkatrészeket szerezni egy vagy több felújítandó bicajhoz? Például Csepelhez vannak még valahol gumik, kisebb-nagyobb alkatrészek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy igazi régi, mondhatni retro kerékpárt szerezni vagy összetákolni, csak ugye nem sok jó állapotú van manapság, új állapot pedig szinte kizárt...

Ellenben utólagosan ezt meglehet oldani, ha alapból nem úgy veszi az ember, és ehhez is szól a kérdés (persze ha valakinek van egy eladó/megvehető/fölösleges régi biciklije, főleg ha Csepel, akkor szívesen megveszem korrekt áron! :))...


Szerintetek van még olyan hely, kisbolt, esetleg bármiféle hely, ahol foglalkoznak ilyesmivel? Árulnak, vagy tudnak szerezni régebbi alkatrészeket, netalántán tudnának csinálni valahogy?


Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. febr. 23. 21:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Legyártani mindent le lehet - a kérdés hogy megéri-e.

Lehet célszerűbb elmenni valami ócskapiacra és beszerezni, persze ehhez ismerni kell az alkatrészt. Mondjuk a gyártáshoz ugyanúgy, ahhoz mondjuk kölcsön kell kérni mintadarabot.


De minél régebbi a bringa, annál nehezebb ügy - nyáron vettem egy 1937-es vagy '38-as Austro-Daimler márkájú (lényegében minimális az eltérés a korabeli Puch-okhoz képest) bringát: láncvédő hiányzik, fékkar hiányzik, sárfogók görbék-hullámosak-repedtek, kerékagy hátul nem az eredeti, gyári lámpák nincsenek, a pedálok Csepel Luxusról vannak... Lassan, de biztosan halad - ezidáig sikerült szétszednem és kiderítenem mi kellene rá. Már csak össze kell vásárolni a holmikat, felújítani mindent és összerakni...

2013. febr. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értelek, köszönöm a válaszod. Adom a zöldkezet! :)


Sajnos ez a helyzet a mai dolgokkal, amik olyanok, hogy nem 2-3 éve gyártották őket.

Bele se merek gondolni, hogy 1-1 specifikusabb alkatrészt/csavart vagy hasonlót hogyan, hol találhatná meg az ember...


Egyébként meglepődtem, de aukciós oldalakon is egész jó felhozatal van, de szerintem nem egy biztos dolog onnan venni ilyesmiket.

2013. febr. 24. 01:06
 3/4 anonim válasza:
Ócskavastelep ,MÉH. rengeteg van ilyen helyeken.Néha olyan az egész mint egy kincsesbánya ha kifogod.
2013. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó!


Zöld kéz megy.


Közben egy szovjet biciklit beszereztem, kicsit gondban vagyunk az alkatrészekkel, de szerintem megoldhatóak...(?)

2013. márc. 16. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!