Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosítvány nélküli vezetés...

Jogosítvány nélküli vezetés esetén a büntetés összege?

Figyelt kérdés

Mekkora büntetésre számíthat az, akit elkapnak jogosítvány nélküli vezetéssel?

Az autó papírjai rendben vannak, az alany nevén, tehát nem kölcsönkért autó, hanem saját. Nem ittas, nem okozott balesetet. Csak nincs jogosítványa.


Mire számíthat?


2013. ápr. 18. 12:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam: 25.000.-

[link]

2013. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán nincs jogsid, tehát semmi kategóriád, az fix 45 000 Ft-os büntetés. Ha feljelentenek, akkor ennek kötelezően a kétszeresét adják, azaz 90 e Ft-os
2013. ápr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És mitől függ, hogy feljelentenek-e?
2013. ápr. 18. 15:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadod el a bírságot
2013. ápr. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Értem. És mi a helyzet az eltiltással? Mindkét esetben évekre elveszik a lehetőséget a jogosítványszerzésre?
2013. ápr. 18. 17:19
 6/13 anonim ***** válasza:
igen. és ha még egyszer elkapnak akkor le is csuknak.
2013. ápr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Helyszíni bírságnál nincs eltiltás!!
2013. ápr. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És ennél a tipusú szabálysértésnél mindig van lehetőség helyszíni birságra, vagy a rendőr kedvétől függ?
2013. ápr. 19. 15:09
 9/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem akarok gonosz lenni, de ha van autod akkor miert nem szerzel jogsit is? Igy nincs ertelme, mert folyton csak idegeskedsz, hogy mikor allitanak meg. Raadasul hiradoban hallottam, hogy mostanaban aki rendor el es mozog, kinn vannak az utakon, ellenorizni.


Persze ha a kerdesed csak elmeleti, akkor fentieket ne vedd magadra.

2013. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem vagy gonosz, teljesen jogos a kérdésed.

A válasz pedig az, hogy forgalmi vizsga előtt állok, de önhibámon kívüli okokból kifolyólag nagyon elhúzódott a dolog, viszont szükségem van a munkám miatt a vezetésre. Az oktató és mások szerint is teljesen jól vezetek és óvatos vagyok, nem jelentek veszélyt senkire. Ha megbüntetnek egy szavam nem lesz, jogos lenne. Benne van a pakliban.

2013. ápr. 19. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!