Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha augusztus, szeptember,...

Ha augusztus, szeptember, október körül kezdem a jogosítványt megcsinálni akkor gyorsabban megszerezhetem mintha nyáron csinálnám?

Figyelt kérdés

Mert pl. a híradóban volt nemrég,hogy túlzsúfoltak az iskolák mert mindenki nyárra időzíti a jogsit, és hogy mennyit kell várniuk stb...ha mondjuk szeptemberben kezdeném akkor gyorsabban menne vagy még akkor is sokan vannak?

(Úgy általánosságba vegyük)

Avagy nem sokat számít hogy nyáron vagy télen csinálom?


2013. júl. 20. 16:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Hogy egyértelműbb legyen: jobban járok ha ősszel kezdem vagy akár most is csinálhatom mert semmit nem nyerek vele ha később kezdem?
2013. júl. 20. 16:06
 2/7 anonim válasza:
Ősszel, télen (hóban) sem jó vezetni
2013. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Az elméletet csináld meg először (KRESZ)
2013. júl. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából mindegy mikor kezded mert az ügyintézések kb ugyan annyi időbe kerülnek, talán 1-2 hetet ha nyersz rajta, mivel esélyes hogy előbb kapsz vizsgaidőpontot, de erre ne alapozz.

Szerintem nyugodtan elkezdheted most hogy suli időben ne kelljen a kresszel foglalkoznod. Vezetési órákat meg tudod úgy variálni hogy neked is jó legyen az időpont.

Télen is lehet csinálni csak hóban, jeges úton elég nehéz a vezetés, de jobb akkor megtanulni mert jobban fog majd menni nyáron illetve ha hirtelen esik az eső és csúszósabb utak lesznek, meg akkor nem lesz vele gondod ha télen mennél autóval először vezetni amikor már megvan a jogsid. Én nyáron tanultam vezetni de amikor leesett az első hó akkor apám elvitt engem vezetni hogy azt is megtanuljam hogyan kell kezelni a járművet csúszós utakon, örültem is neki mert mindenre megtanított még arra is hogyan menjek ki bokáig érő hóból autóval, meg hogyan kezeljem jeges úton.

2013. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Néhány hetet nyerhetsz max, ha az oktatódnak kevésbé zsúfolt a napirendje, mint nyáron, vagy a vizsgaidőpontokra sem jelentkeznek annyian. Viszont számolj azzal, ha ősszel kezded, akkor szinte biztosan lesz havas-jeges vezetésben is részed (ami amúgy előny is lehet, ha már úgy találkozol ezzel, hogy még melletted ül az oktató, de ez már egyéni megítélés kérdése).
2013. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyáron kezdtem a jogsi szerzést. A nyár utolsó 2 napján tettem sikeres KRESZ és elsősegély vizsgát. Mikor elkezdődött az iskola, örültem is, hogy ezeken túl vagyok, mert így is volt elég gondom, sokszor este 8-ra értem haza. Sztem kezd el most még a KRESZt, a vezetéssel meg ráérsz suli időben, bár már csak augusztusban tudod megkezdeni leghamarabb a tanfolyamot, ezért már így is belefolysz vele a tanévbe.
2013. júl. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én a kresz-t tavasszal kezdtem, május végén volt a vizsgám, de az első órám június végén volt csak! (mert az iskolánál, ahol voltam, csak egy jó hírű oktató van :D)

Rémes volt, hetente-kéthetente egyszer tudtam csak vezetni... November végén volt a vizsgám... Pedig jól ment, már kb. az ötödik órán megkérdezte tőlem az oktató, hogy biztos nincs-e éves tapasztalatom. :D Csak annyira tele volt, hogy alig akadtak szabad időpontjai.

2015. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!