Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tilosban parkolás, mi van ha...

Tilosban parkolás, mi van ha nem jó a rendszám?

Figyelt kérdés

Egy hete várakozni tilos táblánál egy zsákutcában kaptam egy cetlit, hogy küldik a büntetést.

Megérkezett, de a kis levélben édesapámat mint üzembentartót nevezik meg és a rendszámnak is az általa használt gépét tüntették fel. Tehát ha megnéznénk a büntetéskor készített képet, akkor nem egy fekete Astrát látnánk, hanem egy piros Swiftet.

Mit csináljak? Megúszhatom, vagy így is fizetek?



2013. júl. 22. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem úszod meg. Annak is van rendszáma, megtalálnak. Am az is az ő nevén van? Akk kb mondegy. Ha nem fizetsz akk megkamatoztatják, de a helyedben én bemennék ezekhez kicsit poénkodni, s lebaszni őket milyen trehány munkát végeznek. Pedig a kukástól is megkövetelnek ezt azt. Ilyen dolgozik irodán? Stb... Te ígyisúgyis fizetsz, a beszólásé nem lesz semmi bajod, az ügyintézőt ha köcsög a főnök kirúgja. Pláne ha mondod találomra küldték ki? Mert mutassanak képet a kocsiról h ott van. Befenyíted h ha nincs kép akk feljelented, nert csak kamuból le akarnak húzni. Kéred a felelősöket. Amíg rendezik addig megiszol egy kvt kineveted magad fizetsz és távozol. Neked jobb kedved lesz, nekik szarabb.
2013. júl. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ami tilosban volt az az én nevemen van, de ő az üzembentartó. Én is így gondolom, hogy mindenképp fizethetek. Gondoltam bemegyek, megmutatom hogy biztos hogy nem parkoltam tilosban azzal az autóval, aztán ha mutatnak képet akkor egyértelmű lesz.

Hova kell ilyenkor bemenni? A helyi rendőrségre elég? Csak mert a szomszéd megyéből küldték a papírt, pedig ez is megyeszékhely. :D

2013. júl. 22. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Telefonálj először. A papíron, amit kaptál, biztos, hogy van telefonszám. Ők megmondják, hova mehetsz be.
2013. júl. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tomala ***** válasza:

Tilos parkolással általában a Vas megyeiek foglalkoznak.

A kiküldött határozaton egészen biztosan van megjegyzés arról, hogy mi a jogorvoslat módja.

Ha van fellebbezésre lehetőség, akkor azt biztosan írják, esélyes, hogy ennek illetéke is van.

Ha nincs, azt is rá kell írni a határozatra. Ilyenkor bíróság előtt tudod megtámadni a határozatot.


Ha biztos vagy abban, hogy a határozatban szereplő autóval nem parkoltál tilosban, akkor a fenti módokon biztosan elkerülheted, hogy fizetni kelljen, az ugyanis egy másik autóra vonatkozik,ami nem elégséges a jogszerű büntetéshez. Az kevés ide, hogy "ja,mi a másik autóra gondoltunk".


Én a helyedben a tilos parkolástól számított 90 nap elteltével kezdenék jogorvoslatot, mert ennyi idő után a másik autó miatt már nem hozhatnak új határozatot. De tényleg csak akkor ha biztos vagy a dolgodban.


Ha mégsem, akkor írj nekik levelet (tértivevényes), hogy be kívánsz tekinteni az ügy irataiba, különös tekintettel a bizonyítékokra. Vagy fotó lesz, vagy jegyzőkönyv - abból kiderül.

2013. júl. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, a jogorvoslatnak is van határideje, pl a kézhezvételtől számított 8 nap.
2013. júl. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tomala ***** válasza:

Az világos, de ahogy én a büntetéseket meg szoktam kapni, az általában 3-6 nappal a 90 napos határidő előtt van, tehát ki tudod várni.

Másrészt a bíróság előtti megtámadhatóságnak azért tágabb a határideje, nem?

2013. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!