Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Úgy tervezem, hogy veszek egy...

Úgy tervezem, hogy veszek egy két személyes helikoptert. Viszont a pilóta vizsgát nem tudom, hogy képes vagyok-e megszerezni. Nagyon nehéz? Van valakinek valamilyen tapasztalata róla, amit szívesen megosztana velem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 19. 12:25
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
50%
Bazz nekem egy biciklire is spórolnom kell. Adjál már kölcsön egy kicsit :D
2013. aug. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

elsőként a vizsgát tedd le, aztán vedd meg a gépet,

én nem tudok ilyet vezetni de már láttam élőben, és azt mondta a pilóta, hogy szerinte könnyebb megtanulni vezetni, mint autóra a jogsit. Persze ez az ő egyéni véleménye volt

2013. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
73%
RC helikopterre nem kell jogsi, öcskös.
2013. aug. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Senkit sem akartam megbántani, sértegetni a kérdésemmel. Csak saját részre gondoltam a vásárlást, és csak úgy használni, mint az autót. Nem is túl messze használatra, de országon belül kicsit gyorsabb és biztonságosabbnak ítélem, mint az autókázást.


Nem vagyok egy kiváló műszakis. Bár szerettem a fizikát, de azért elég bonyolultnak tűnik a műszerfal is...

Persze először vizsga, aztán vásárlás. Tudom. De tartok tőle. Ezét kérdezek tapasztalatokat!


Köszönöm utolsó hozzászóló, nem játék és makett helikoptert szeretnék. Valamint az "öcskös" sem túl helyénvaló. Talán ha "hugicát" mondtál volna. Bár a 34 évemmel, szerintem ez sem túl megfelelő.

2013. aug. 19. 17:30
 5/32 anonim ***** válasza:
34%
A 34 éveddel még mindig lehetsz a hugicám. Bőven.
2013. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Rossz neked. De ahogy akarod tata...
2013. aug. 19. 18:04
 7/32 anonim ***** válasza:
82%

"csak úgy használni, mint az autót"

Nos ez nem igazán így müködik.

2013. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Miért nem? Értem én, hogy előre mindent be kell jelenteni, de nem szoktam egyik percről a másikra úgy gondolni, hogy elruccanok 200-300 km arrébb.
2013. aug. 19. 19:02
 9/32 Napkiraly ***** válasza:
68%
azzal csak hatóság által engedélyezett helyeken fogsz leszállni, a kerekegyházi rét nem ilyen
2013. aug. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak igaza van, a helikopterrel nem lehet a parkolóba leszállni, hiába van rá hely mondjuk hátul a Tescos parkolóban :D


A kedvedért meg nem fognak sem a munkahelyeden, sem a lakóvárosodban leszállópályát építeni.

Ugyanis az engedélyeztetése, megterveztetése, nyilvántartásba vétele, megépítése, üzemeltetése bizony elég borsos összegek, amit csak azért, hogy te helikopterrel járhass nem fognak kifizetni.

No persze ha neked van rá zséd, akkor nyilván megteheted, de ahhoz tényleg nagyon sok kell.


A helikoptert tudomásom szerint három kezelőszervvel kell irányítani:


Egyik kezedben a botkormány, ezzel döntöd előre-hátra, balra-jobbra a gépet.


Másik kezedben egy gázkar szerű markolat, melyet fel és le lehet húzni valamint a markolatot lehet csavarni. A markolattal adsz "gázt", tehát növeled a rotorok fordulatszámát (gyorsítasz, vagy gyorsabban emelkedsz), a kar fel-le mozgatásával a rotorlapátok dőlésszögét változtatod, tehát emelheted vagy süllyesztheted a gépet.


A két lábadnál pedig van egy-egy pedál. Ezek szinkronban működnek, amennyire benyomod az egyiket, annyira kinyomódik a másik. Ezzel a gépet a függőleges tengelye mentén forgathatod jobbra-balra.


Lehet nem teljesen pontos a leírásom, de hozzávetőlegesen szerintem igaz.


Fizikából, matekból szerintem jónak kell lenni. Főleg fizikából. Nem elég bemagolni, hogy mit kell csinálni. ÉRTENED kell, hogy mi miért történik, és aszerint kell tudnod reagálni rá fenn a levegőben.

2013. aug. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!