Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogilag mi kell, hogy szerepel...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Jogilag mi kell, hogy szerepeljen egy szabálytalan parkolásért készült fotón?

Figyelt kérdés
A dolog annyi lenne, hogy várakozni tilos helyen parkoltam. Mentségemre annyi szól, hogy kereszteződésből jöttem ki és vele szembe le is parkoltam, tehát nem láttam az utca elején a táblát. A kereszteződés után is ki volt rakva egy tábla, de az rám nem vonatkozott. Plusz kábé 50 autó állt ezen a szakaszon (úgy tűnik szabálytalanul), teljesen parkolónak látszott, így be is álltam az egyetlen helyre. A kérdésem az hogy a fotón látszódnia kell-e a táblának és az autómnak egy képen, mivel olyan levelet küldtek, amin külön képen le van fényképezve a tábla, a másikon pedig az autóm. Az én véleményem szerint ez nem bizonyít semmit. Azt szeretném tudni, érdemes-e fellebbezni ez ellen, hátha volt már hasonló tapasztalata valakinek. Köszönöm előre is.

2013. aug. 21. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Mire te ezt a levelet megkaptad, nem csak az egyszeri közterületfelügyelőn ment át, aki lefotózta és feljelentett, hanem annak a főnökén is. Mielőtt kiküldték, valami jogász is szignózta, hogy mehet ki a papír. Előtte még egy irodista megfogalmazta, aki naponta 100 ilyet csinál, és valószínűleg a területösszes tábláját, tilos helyét álmából ébresztve is tudja. Ha megkaptad, biztos lehetsz benne hogy fellebbezés esetén annyi jogszabállyal fogják megtámogatni, hogy csak pislogsz.
2013. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Csak várakozni tilos volt?

Meddig álltál ott?

Azt hogy bizonyítják, hogy 5 percnél tovább voltál egyhelyben? Mondhatod azt, hogy nem várakoztál, csak megálltál.

2013. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megállás feltétele az, hogy a vezegő a kocsinál marad. Ha távozik, az időtől függetlenül már várakozás. Olvasd csak el a kreszben.
2013. aug. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen azonosítható kell, hogy legyen a szabálytalan parkolás

- időpontja,

- helyszíne, valamint

- az érintett gépjármű.


A helyszín anélkül is megállapítható, hogy egyszerre látszana a jármű és a tábla. Elég, ha nagyjából egy időben készül egy olyan kép, amin látszik a verda és külön képen a tábla, ám mindkét képen látszania kell a környezetnek is annyira, hogy a helyszín azonosítható legyen. Így nem tudsz arra hivatkozni, hogy nem is volt ott a tábla - mert ott volt. És az autód is ott volt, erről is van kép.

2013. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A többi autónak valószínűleg volt rokkant kártyája és azért nem büntették meg őket, mert úgy megállhatsz a megállni tilosnál és várakozhatsz a várakozni tilosnál is. Esetleg rakodtak, mert ha a rakodás folyamatos, lehet várakozni a várakozni tilosnál.
2013. aug. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!