Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Budapesten mi szerint vannak...

Budapesten mi szerint vannak az irányító számok?

Figyelt kérdés
Lehet rossz kategóriába írtam,de munkát keresek Budapesten és a 8. kerülettől irtózok.Na most az a helyzet,hogy némelyik hirdetésnél odaírják,hogy Pesten belül hányadik kerületben lenne a munkavégzés,többi hirdetésnél meg csak az irányítószám van,de nem tudom,hogy az épp a 8. kerület-e.Szóval a kérdésem az,hogy kerületenként más az irányítószám?Ha igen akkor a 8. kerületnek mi az irányítószáma?Előre is köszi a válaszokat.

2013. szept. 4. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten kerületenként és kézbesítő járásonként vannak megadva az irányítószámok:az első szám mindig 1,a következő kettő szám a kerület,az utolsó pedig a kézb. információ.Tehát a 8. kerület irányítószáma mindig 108-cal kezdődik (1801,1802,stb).
2013. szept. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
BOCS,elírtam,tehát a példák helyesen:1081,1082,1083,stb...
2013. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem már,köszönöm :)
2013. szept. 4. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

irányítószám:

1.számjegy: 1-es mindig – ez jelzi Budapestet

2-3. számjegy: az adott kerület száma

4.számjegy: a kerületen belüli terület


Azaz bármi, ami 108x-es irányítószámmal rendelkezik, az VIII.kerület. A 1111-es a XI.ker, a 1013 az első, stb… (azért hozzátenném, hogy a 8. kerületnek a körúton belüli része egész jó tud lenni, pl. az Astoria vagy a Nemzeti Múzeum is VIII.kerület)

2013. szept. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Hehe, azért nem kell az egész VIII. kerülettől fosni...


A Palotanegyed egy kimondottan jó környék (ez a Nagykörúton belüli rész) és a Tisztviselőtelep is rendben van (Elnök utca-KKK-Üllői út-Orczy út által határolt rész). A Google Maps ismeri az irányítószámokat, így nagy meglepi nem érhet.

2013. szept. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!