Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt matricám de meg büntettek...

Volt matricám de meg büntettek, kihez forduljak ilyen esetben?

Figyelt kérdés

E hónap 15-ödikén vettem reggel 6:35kor autópálya matricát,mondtam is a kúton hogy mai naptól legyen érvényes úgy is van rajta a dátum.

Ma jött egy papír hogy 15ezerre büntettek mert megállapították hogy 6:45kor jogosultság nélkül közlekedtem az M30as autópályán.

A matrica blokkján ott van hogy érvényesség kezdete 6:35 tehát elvileg azonnal érvényes volt.

Most mit tudok tenni?

Hová kell ilyen esetben mennem hogy megmutassam hogy márpedig volt matricám?



2013. szept. 24. 14:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fénymásold le a matrica blokkját(az eredetit ki ne add a kezedből!) és küld el arra a címre ahonnan a büntetést kaptad, -megfelelő visszautasító levél kíséretében!
2013. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Valóban.

A másolatot küldd el

2013. szept. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Írtam az autópálya kezelő zrt.nek egy email hogy jogtalan büntetést szabtak ki és meg írtam hogy tudom bizonyítani hogy volt matricám ha szükséges fénymásolatot tudom küldeni nekik.

Kíváncsi leszek mit válaszolnak,nekem nem nagyon áll szándékomban fizetni.

Nem elég hogy 1 nap miatt is 10napos matricát kell venni mert nincs rövidebb még mikor meg veszem még akkor is büntetnének.

megáll az ész.

2013. szept. 24. 15:07
 4/11 anonim ***** válasza:

Feltételezem az autópályásoktól kaptad.

Van a levélben egy telefonszám. Azt hívd fel, és mondd el mi a helyzet. Ha kell küldj egy fénymásolatot, levélben vagy e-mailben csatolásként.

De azért lenne fontos telefonálni, mert ha pl. küldesz egy levelet valami oknál fogva nem érkezik meg (nem ajánlott vagy hasonlók), és kiderülne hogy mégis jogos a bünti akkor lehet, hogy kicsúszol a fizetési határidőből és még többet kell majd fizetned.

Kb. a dupláját.

2013. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Shai-Hulud ***** válasza:
Engem is érdekel, hogy mi lesz a kimenetele a dolognak.
2013. szept. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
30 napon van fizetni,utána tisztességesen meg is írták hogy 59 600 a következő összeg.
2013. szept. 24. 15:11
 7/11 anonim ***** válasza:
Mostanában ez elég gyakori jelenség nem lett, gondolom tudnak a hibáról az autópályakezelőnél. Lényeg hogy akármit mondanak soha semmi ne fizess.
2013. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
AZt is ellenőrizd, hogy a matricán a rendszám jó-e! Persze megkérdezik a kúton is, ott kiírja a gép, hogy milyen rendszámra megy a matrica, és ott is rá kell bólintanod, hogy jó.
2013. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

bakker az a gond


GYD helyett JYD van írva.

kérdezte a kutas de csak úgy hogy jé én meg azt értettem hogy gé,még jó hogy a kúttal szembe álltam és láthatta a rendszám táblámat.

most akkor mi a teendő?


a számla nálam van tehát tiszta hogy meg van véve a matrica csak elírás történt.

ha küldöm nekik a matrica szkannelt változatát emailben akkor meg úszhatom nem?

2013. szept. 24. 19:18
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hű! Ilyen egyszer velem is volt. Akkor be kellett menni személyesen egy autópályás helyre, és ott igazolni a dolgot, (de lehet, hogy most már mód van internetes ügyintésre is).

Azt már nem tudom, hogy kellett-e fizetni valamit, ha igen akkor max 1-2 ezer forintot, mert hát végül is az én hibámból történt az egész.

2013. szept. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!