Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes önkiszolgáló autómosókban szigorúan tilos az autómosó kefe használata?

Figyelt kérdés

Minap jártam igy egynél! Rámszóltak,hogy rakjam el a kefét,mert 30ezerre büntethetnek. ? Azt még megértem,hogy ne használjak idegen mosószert,mert ne kerüljön bele a 45* átszűrt trutyijukba. De ,hogy kefét???

Nyilván ennek az az értelme,hogy minél több pénz legyen beledobálva a gépbe.Az indok az volt,hogy az ő rendszerük kefe nélkül is tökéletesen eltávolít,minden szennyeződést.Cáfolom!!! 10ezret is bedobhatnék,a szennyeződés meglazitása nélkül sajnos fennt marad a retek. Hol élünk már??


2013. okt. 10. 21:53
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
2013. okt. 10. 21:55
 2/15 anonim ***** válasza:

bizony, a lóvé az oka. nekünk régen olyan kocsink volt, amin nem lehetett az antennát visszagyömöszölni a helyére, így gépi mosóba nem járhattunk, maradt ez a fos.

mosás után végighúztam az ujjamat a verdán, és a fekete lé csorgott róla. na mondom, ennyit a nagynyomású technológiáról.

egyszer nagyon felbátorodtunk: vittünk kefét, sampont, vödröt, és lecsutakoltuk istenesen. szerencsére ez egy kúton történt, messze a shoptól, nem szúrtak ki a dolgozók. :)


azt javaslom, h vidd el néha egy rendes kézi mosóba, ahol a fiúk tisztességesen nekiesnek, és leszedik róla a ganét. jobban megéri mint a pénznyelő automata.


immáron olyan autónk van, amin még antenna sincs, mert az előző tulaj vagy leszedte, vagy elhagyta, de legalább járhatunk vele gépi mosóba. az IMO nevű céget merem ajánlani, ár/érték arányban elégedett vagyok velük.

2013. okt. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én mondjuk soha nem értettem,hogy mire jó az önkiszolgáló autómosó,mikor te csinálod a melót,és mégis neked kell fizetned.(Jó tudom,mégse annyit mint egy kézi autómosóba) De akkor is..
2013. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem vagyok ügyvéd,de tudatlanul merném perelni ezt a tróger céget,ilyet még európa nem hallott szerintem.
2013. okt. 10. 22:11
 5/15 A kérdező kommentje:
Igy már én sem értem kedves második! Mert locsolhatom az autóm két napig is,akkor se lesz tiszta.Szóval a lábam be nem teszem többé oda!Se egyik mosojukba se-
2013. okt. 10. 22:13
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát ja. Ha használnál, kefét,szivacsot, vagy ilyesmit, sokkal olcsóbban le tudnád mosni.
2013. okt. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

2 okból írják ezt ki.


1. persze, az, hogy dobálj bele több pénzt, ha szeretnéd, hogy jobban tiszta legyen


2. azért, hogy minél több ember, s minél több autó legyen ott. Nem éri meg nekik, ha sokan 1 órát szarakodnak bent, mert 1 óra alatt ugye legalább kb. 20 autós válthatja egymást és ugye így folyamatosan dobálva van bele a pénz, egész nap.


Egyébként én szivacsot használtam már kézimosóban, meg bizony ablaklehúzót, meg felnitisztítót is. Soha egyetlen alkalommal se szóltak rám, pedig ki volt írva. Lehet azért, mert magas vagyok és nagyobb termet, de amúgy megnézném, hogy hogyan büntetnének meg 30 ezerre bárkit is ezek a tetvek. De tényleg. Köztereseket hívnak? Rendőrséget? Mire azok a balfa szok kiérnek már rég be is koszolódott az autóm, annyit mentem vele. Takarodjanak már.


Egyébként ha normális kézi mosót akarsz, akkor ezt ajánlom: [link]


Itt nincs egyetlen dolgozó se, senki, kizárólag az autójukat mosó, takarító emberkék. Kutya se szól rád, viheted az egész fürdőszobát. Mondjuk ide tényleg nincs igazán szükség rá, mert baromira nagy a nyomás.


Egyébként én is az IMO gépi mosót ajánlom. Az a legjobb. Nagyon speckó felnitisztítót használnak, olyan tiszta lesz az autó, mint mikor a gyárból kijött, természetesen szárítás meg minden. Csak kérj teljes mosást, ami csak létezik.

2013. okt. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 kovpet ***** válasza:

Büntetni csak hatóság tud, ez egy sima kft, gondolom. Polgári pert tud indítani, amit nyilván nem tesz meg :)


Viszont: ha van egy szabályuk, akkor azt be kell tartanod. Nem kötelező náluk mosatnod, de ha ráutaló magatartással szerződést kötsz velük (azaz beállsz a mosóba), akkor elfogadod ezt a szabályt és nincs jogod azt vitatni.

Amúgy nálunk a legtöbb helyen a mosópisztoly végén van rajta a kefe és azzal le lehet mosni rendesen a kocsit. Anélkül tényleg nem sokat ér, de úgy egész jó. Szerintem keress egy ilyen helyet, mert a sima lé tényleg csak a por ellen elég.

2013. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Igen, csakhogy ez ugyanolyan, minthogy valaki nyit a saját pénzéből egy szórakozóhelyet és mondjuk az alkalmazottainak, akiket szintén saját pénzből fizet, megtiltja h beengedjenek cigányt. És mégis mekkora botrány van belőle mindig. Pedig teljesen joga lenne hozzá. De ez még jobban közterületnek minősülő cucc, mivel kint van az utcán. Akkor nehogy már megtilthassanak bármit is!!! Nemtom mi a szart képzelnek.
2013. okt. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyet értek veled. Azt hiszem én helyedben ez után soha többet nem mennék oda mosni.


Az előttem szólók is jól írták. Én is dobáltm be nem is tudom 4-5-600 Ft-ot a magas nyomású mosóba, miután megszáradt, mintha nem is csináltam volna semmit.

Akkor rátértem arra, hogy 1 db 100-sal lefújom, hogy nedves legyen, meg vigye le róla a port, aztán szépen elő a vödröt, kefét, autósampont aztán amikor végeztem, akkor még 1 db 100-sal lemosom róla a habot kész. Aztán törölgetés. Szerencsére itt nálunk nem szólnak érte.


És szerintem is, a te általad említett b.kúton is csak azért tíltják, hogy dobáljad be a 100-asokat, minél többet. Szerintem hanyagold őket, sőt még terjesszed is az ismerőseid körében, hogy milyen köcs_*ök. Suliban tanultuk, hogy a negatív reklám milyen káros egy cég működésére. :D

2014. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!