Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan müködik légiközlekedésb...

Hogyan müködik légiközlekedésben az időeltolódás?

Figyelt kérdés

Üdv!


Az lenne a kérdésem, hogy egyik ismerősöm Katmanduból indul. (4 óra és 45 perc eltérés Budapesttől).


Elindul Katmanduból repülővel 08:45-kor megérkezik Isztambulba 13:40-kor, ahol átszáll a következő gépre 18:15-kor. Isztambulból Budapestre 19:15-re érkezik meg a repülőjegye szerint.


Na most ha Katmandui helyi idő szerint indul, akkor nem értem mikorra érjek ki a repülőtérre.


Helyi, magyar idő szerint kell 19:15-re érkeznem a repülőtérre, hogy felvegyem ismerősömet, vagy át kell számolnom ezt az időt?



2014. febr. 11. 16:05
 1/6 anonim válasza:

Budapesti időben. A repjegyre soha nem a kiinduló ország, hanem az érkezési reptér idejét tüntetik fel, különben semmi értelme nem lenne.


Kedves, Istambul 2 óra innen. A gép magyar időben érkezik és az ismerősüd nem fog 5 óra alatt eljutni a világ másik felébpl ide.


De ha a Google-t hazsnálod, kiadja Ferihegy menetrendjét szerintem.

2014. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Komolyan azt hitted, hogy a kiindulási orszég zónájában írták rá??? :'D
2014. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a félrevezető választ, nagyon örültem volna ha nem laikusok válaszolnak laikusoknak ilyen témában.


Válasz: "inden nemzetközi járat esetén minden időpont az adott desztinációnak megfelelően van feltüntetve. Tehát az indulási a kiindulóhely időzónája szerint, az érkezési pedig a célállomás időzónája szerint. Ha van köztespont (átszállás), akkor annak az időpontja is az átszállás helye szerinti időpontban van feltüntetve."

2014. febr. 11. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Benned van a hiba, ha a "laikus" válaszok félrevezettek! Csak így logikus, ahogy az utolsó hozzászólásodban idézted, a korábbi hozzászólók is erre gondoltak!
2014. febr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A többiek is ugyanezt írták, ember! Minden időpont helyi időben értendő a repülésben, persze csak az utastájekoztatásban.
2014. febr. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Laikus? Ne haragudj, kiscsillag, akkor elmondom réthetőbben az első kommetnemet, mert mlátom, megsértődtél.

MINDIG az az idő van a jegyen, ami akkor érvényes rád, mikro épp KELL... azaz ha átszálsz kukutyinban, és akkor nézed, mikorra kell odaérni az X kapuhoz, akkor a kukutyini idő lesz a papírodon, piszkafalva helyett, ahonna na ze lső gép ment.



Laikusnak meg hívd azt, aki, mitn te, életében nem utazott látszólag. Köszöntem.

2014. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!