Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet e jogosítvány nélkül...

Lehet e jogosítvány nélkül úgy vezetni gépjárművet, hogy a mellettem ülő személynek van jogosítványa, de jelenleg alkalmatlan a vezetésre?

Figyelt kérdés
Szóval ha jogsi nélkül vezetek mivel nincs más választás hogy eljussunk A-ból B-be akkor megbüntet a rendőr?

2014. márc. 23. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Ez vicc ugye? :S
2014. márc. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megbüntet! Nem vezethetsz csak ha van jogsid.
2014. márc. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
az egyetlen kivétel ez alól az, ha a melletted ülő személy az oktatód. bár neki is beszámíthatónak kell lennie, hiszen a saját jogsijával felel az általad elkövetett kihágásokért.
2014. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

persze, ha az A-ból B-be út az közforgalomtól elzárt magánterületen fekszik, és a tulajdonos hozzájárul :D


amúgy van olyan eset, amikor vezethetsz autót jogsi nélkül, ha más életveszélyben van, régen meg is találtam a jogszabályt, megpróbálom megkeresni

2014. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Na erre a jogszabályra kíváncsi vagyok, mert ilyenről még nem nagyon hallottam :D
2014. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Lehetni lehet, az autó megy jogsi nélkül is. De ha rendőrrel találkoztok lesz belőle egy szép kis bírság, pár év eltiltás a amíg nem is szerezhetsz jogsit, valamint a melletted ülőtől is elveszik a jogsit.


(olyan jó hogy 10-ből 9 ember nincs tisztában a szabad és a lehet szó jelentésével)

2014. márc. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mindenki (legfőképp a kérdezők) mindig azzal jönnek hogy rendőr így rendőr úgy.. meg a büntetés meg hasonló. Még véletlen se gondol bele hogy nagyobb arra az esély hogy balesetet szenvedjen, minthogy megállítsa egy rendőr. Még akkor is ha ő azt hiszi, hogy vezetni tud. Vezetni tényleg nem nehéz. Közlekedni viszont már annál inkább. Erre találták fel a jogsit hogy amíg azt megszerzed, azalatt annyi tapasztalatot és TUDÁST szerzel a vezetésről amennyivel már saját magad kimehetsz a forgalomba.
2014. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Előbb próbáld kis a vízből mentést úszni tudás nélkül. Biztos menni fog, hiszen aki a veled jött, tud úszni... és még a partról is mondja majd, hogy mit csinálj...
2014. márc. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!