Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Parkolóban büntetnek ha...

Parkolóban büntetnek ha ráállok a felfestett vonal fölé?

Figyelt kérdés

Bevásárlóközpontról van szó, ami elviekben magánterület, de ugyebár mivel nincs elzárva a közforgalomtól ezért vonatkoznak ide is a kresz szabályok.

A helyzet az hogy már nemegyszer nekinyitották a szomszédos kocsi ajtaját az én kocsimnak. Ezért ha bőven van szabad hely a parkolóban, akkor szívesebben állok a vonal fölé, ezzel két parkolót elfoglalva azért hogy ne álljanak közvetlenül a kocsim mellé. Mivel ez magánterület (ugyebár az üzlet tulajdona) ezért a kérdésem az hogy a rendőrök foglalkoznak ezzel?



2014. máj. 23. 08:03
1 2
 1/16 szántóvető ***** válasza:

megbüntethetnek érte mert ha a vonalra állsz (és nem a vonal fölé a levegőbe) akkor átnyúlik a kocsid a másik szálkába kvázi két parkolót foglalsz.

túl szűkek a parkolók de ezzel sem foglalkozik senki.

2014. máj. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Még ha nem is büntetnek meg, akkor is taplóság. Ha nagyon vigyázni akarsz a kocsidra, akkor állj messzebb, akkor nem kell 2 helyet elfoglalni.
2014. máj. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De persze a legjobb az lenne, ha mindenki odafigyelve szállna ki, nem úgy, mint a mező közepén...
2014. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

űAzt értem hogy megbüntethetnek, a kérdésem az volt hogy foglalkoznak-e vele a rendőrök.

Egyébként nem hiszem hogy ez taplóság lenne, akkor szoktam így állni mikor ezzel nem akadályozok senkit a parkolásban, ugyanis bőven van hely még a parkolóban. Csak sokszor hiába van bőven hely, akkor is sokan közvetlenül a másik kocsi mellé állnak még ha állhatnának is eggyel arrébb mert van szabad hely.

2014. máj. 23. 08:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Le se szarják a rendőrök... Nálunk a Lidl előtt is, és a vasútállomáson is úgy állnak egymás mellé az autók, ahogy esik, úgy puffan. Mint az ökörhugyozás, olyan. Senki nem foglalkozik a vonalakkal, ráállnak. Ha éppen meg pont a mellettem álló van a vonal felett, sokat nem tudok csinálni, én is úgy állok be, hogy a következőknek is jusson hely.


Ráadásul bevásárlóközpont... mennyit vagy ott, fél órát? Van elég hely.


Egyébként álljon arrébb, mondja az egyikük. De a következő aki melléáll, még nekikúrhatja az ajtaját, tök mind1, hova áll.

2014. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Shai-Hulud ***** válasza:
66%

"Egyébként nem hiszem hogy ez taplóság lenne,"

Amúgy de, az.

A szabályokat nem azért hozzák, hogy legyen mit megszegni, hanem azért, mert azok betartásával egyszerűsödik néhány dolog. Például mások parkolása. Amennyiben ez téged nem érdekel, az taplóság, akár tetszik, akár nem.

Az nem kifogás, hogy "van még bőven hely", mert ha beparkoltál helytelenül, nem tudhatod, hogy utánad még mikor hányan fognak oda menni és akár pillanatok alatt elfogyasztani a parkoló helyeket. Könnyen kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy miattad nem tud valaki leparkolni, mert ugye te két helyet foglalsz. Ugye hasonló esetben te is morognál, hogy "nézd a taplót, nem tudott volna normálisan beparkolni?"

Szóval taplóság, akárhogy is nézzük.

2014. máj. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

08:52

Ahogy az egyik előző válaszadó is írta a bevásárlóközpontban nem sokat vagyok. Így ha van folyamatosan 50 szabad hely, akkor nem hiszem hogy miattam ne tudnának parkolni. Így ha ez taplóság akkor inkább leszek tapló minthogy kijőve azt keressem hogy ki nyitotta már megint a kocsimnak az ajtaját. Nem nagy értékű kocsim van, de az enyém, megdolgoztam érte, vigyázok rá. Akár tapló módon is.

2014. máj. 23. 08:57
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem foglalkoznak vele. A rokkanthelyen állókat néha végigbüntetik, de azt is csak ritkán sajnos.
2014. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

"megdolgoztam érte, vigyázok rá. Akár tapló módon is."

Ebben igazad van, ezt nem is vitatom.

Viszont akkor is taplóság. Nem mondtam azt, hogy ne tedd, mert persze, hogy védd a tulajdonodat, érthető, ha nem szeretnéd, hogy baja essék.

De ne állítsd azt, hogy nem taplóság, mert az, ezt be kell látni. Az más kérdés, hogy érthető, és célszerű dolog.

:-)

2014. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát.
2014. máj. 23. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!