Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy parkolási bírságot...

Igaz, hogy parkolási bírságot elengednek kétszer egy évben egy rendszámnak, ha nincs rendezetlen tartozásod és utólag megváltod a jegyet és bemutatod?

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és létezik a Fogtündér.
2014. jún. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Az első elvicceli a dolgot ezzel a Fogtündérrel!

Azonban enyhítő körülmény az, ha szőke csinos nő vagy, 100-as mellmérettel. Akkor négyszer parkolhatsz ingyen egy évben.

Vagy ha elmúltál 100 éves.

2014. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Félrehallottál valamit. Ha a büntetés és a jegyváltás között nincs 5 perc akkor igen. Tehát kiszállsz elmész az automatáig pénzt guberálsz stb. s közben felírnak akkor. Olyankor elküldöd a jegyet meg a büntetést s törlik. Bár nekik kellene bizonyítani de az elmélet s a gyakorlat mindig más.
2014. jún. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nahát nem gondoltam, hogy kigúnyoltok, tényleg hallottam ilyet, csak nem reklámozzák nagyon persze. Na mindegy tovább kutattam, és az utolsónak igaza van, ha tudsz szerezni jegyet, vagy öt percen belül megváltod akkor egyszer egy hónapban ha nincs tartozásod elengedik a pótdíjat.


"Amennyiben a gépjármű üzemben tartója az ellenőrzés időpontjában érvényes parkolójeggyel rendelkezett, de

azt nem jelen rendelet előírásai szerint helyezte el, vagy a parkolójegy (vagy a mobiltelefonos parkolási díjfizetés)

érvényességének kezdő időpontja és az ellenőrzés időpontja között nem telt el 5 percnél hosszabb idő, az ellenőrzés

napjától számított 5 naptári napon belül a parkolásüzemeltető ügyfélszolgálati irodájában a parkolójegy bemutatható

(vagy a mobiltelefonos parkolási díjfizetés igazolható). Amennyiben a bemutatott parkolójegy (vagy a

mobiltelefonos parkolási díjfizetési igazolás) jelen bekezdésben foglaltaknak megfelel, a parkolásüzemeltető a

várakozási díj és pótdíj tartozást törli a nyilvántartásból. A parkolójegy bemutatás lehetőségével (vagy a

mobiltelefonos parkolási díjfizetés igazolásával) naptári hónaponként legfeljebb egy alkalommal élhet a gépjármű

üzemben tartója, ha a bemutatás időpontjában az adott gépjárműre nincs 30 napnál régebbi jogosulatlan parkolási

esemény miatt kiszabott és nem vitatott várakozási díj és pótdíj tartozás."


Ez azért nem teljesen a fogtündér, na. Sajnos azt nem tudom minden társaságra érvényes e, én debreceni vagyok, de a debreceni parkolási rendeletet nem találom.

2014. jún. 22. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!