Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Utcai autóra rakathatok olyan...

Utcai autóra rakathatok olyan dizájnt, mint ami a versenyautókon van? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy rakathatnék-e fel ilyen vagy ehhez hasonló dizájnt utcai autóra:


[link]


Vagy ez egy autó reklámnak felel meg és csak akkor rakathatom fel,ha engedélyem van már a jelen példakép alapján a MOBIL1-től GoPro-tól,HANKOOK-tól és a többitől akiknek a logója az autón szerepel?


És mi a helyzet azzal,ha pl egy ilyen neten vásárolt :


[link]


Monster Energy matricát felragasztok az autóra,az járhat valamilyen jogi következménnyel pl: beperelhetnek,mert engedély nélkül reklámozom őket? (amúgy megjegyezném nem egy autón,motoron láttam már ilyen és hasonló matricát és szerintem senki nem kért rá engedélyt vagy bármit.)



2014. szept. 15. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Nyugodtan rakhatsz rá márkaneves matricákat. Beperelni senki nem fog az ingyenreklám miatt.
2014. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmi gond nem lesz, ingyen reklám miatt tényleg nem szoktak kukacoskodni a cégek :D
2014. szept. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát akkor a márkanevek/logók mehetnek nyugodtan és ha én komplett le akarok másolni egy versenycsapat dizájn-ját az is mehetne,vagy az már más téma?

2014. szept. 15. 11:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Senki sem fog vele foglalkozni.
2014. szept. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Hogy foglalkoznak-e vele, egy dolog, de milliós per lehet belőle, ha mégis. Nem igaz, hogy az ingyenreklám nem izgatja a jogtulajdonost.
2014. szept. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Ezek mind bejegyzett védjegyek, a tulajdonos engedélye nélkül sehol sem használhatod őket. Nyilván a legtöbb cég inkább az ingyenreklámot látja benne, de ha egyszer felcsavarodsz a fára, lehet,hogy hirtelen megváltozik az álláspontjuk. (Pl. olajcégekkel és légitársaságokkal is előfordult már, hogy amint eltűntek a rendőrök, rögtön levakarták a cégjelzéseket a hírnevüket féltve.) Szóval szerintem okvetlenül papírozd le.
2014. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!