Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek, miért nem tesznek...

Szerintetek, miért nem tesznek QR kódokat a parkolóórákra? Nem sokkal egyszerűbb lenne, mint bepötyögni számokat, az sms-eket?

Figyelt kérdés

Elnézegetem az ablakunk alatt található parkolóórát használó embereket. Mindegyik sms-ben fizető percekig szöszmötöl a feladattal.

Lehetne mindegyiken QR kód, mely sms-t kezdeményez a megfelelő telefonszámra, akár sms szövegsablont is képes lenne generálni, melybe csak a rendszámot kéne beilleszteni. Csak szándék és szakember kérdése az egész!



2014. okt. 9. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Arra felteszem nem gondoltál hogy nem mindenkinek van okostelefonja, és az okostelefonok rendszere sem azonos. Így kéne egy QR-kód iOs-re, Androidra, Windows Phone-ra, és egy SMS-szám a nem-okostelefonoknak.
2014. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-es, egyetlen QR-kód is elég lenne automatánként, hidd el. A Tesco webshopjában sincs oprendszerenként külön kód, telefontól függetlenül ugyanazzal a kóddal veszed a mirelit csirkét.


A nemokostelefonnal rendelkezőknek továbbra is ott lenne az sms.

2014. okt. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es!

Én is így gondoltam!

(Amúgy nem kell külön QR kód! Nekem van droidos és iOS készülékem, ugyanúgy felismeri)

Természetesen, a kód feltüntetésétől függetlenül az SMS szám továbbra is ott lenne a gépeken. (Nem is értem, miért ne lenne? Miből következtette ki az 1-es hozzászóló, hogy ne lenne ott?)


Csupán arra céloztam evvel a témával, hogy ha már létezik modernebb megoldás, miért nem élnek vele?

Egy egyszerű QR kódot elkészíteni kb. 5 perc. Ha bonyolultabbra van szükség, akkor sem sokkal több idő...

A matrica darabja (ha utólag csak ezt készítik el) kb. 5 Ft. A kihelyezése pár nap alatt meglenne, és nem kéne hozzá max. néhány diákmunkás...

Tehát, csupán szándék és hozzáállás kérdése!

2014. okt. 10. 07:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy másik ötletes megoldás, ami szintén a modern okostelefonokra van kiélezve, a PakolóÓra program.

Létezik droidra, iOS-ra, Win-re.


[link]


[link]


[link]


Egy baja van, ami valóban gondot okozhat!!!

"nincs lehetőségünk arra, hogy a tranzakciók teljes listáját megtekinthessük."

Ez eléggé nagy gondot jelenthet, ha bizonyítanunk kell a parkolási díj befizetését!

2014. okt. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet! Jó progi, használható! (figyelni kell, hogy valóban jól határozza meg a helyzetet!)


A gond, hogy GPS kell hozzá! Az pedig nincs minden mobilban. (10-ből 2-ben van) Szóval csak korlátozott a felhasználási lehetősége.



Még egy megjegyzés a kódhoz: a Symbian okostelefonok is felismerik a QR kódot. Azaz, kijelenthetjük, mindegyik okostelefon használható lenne evvel a megoldással.

2014. okt. 10. 08:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Az okostelefonok jelentős részében van GPS. A QR kódot is többnyire csak az okostelefonok ismerik fel. Tehát nem sokkal több telefon ismeri fel a QR kódot, mint amiben van GPS.

A parkolási rendszernek egyébként az alapvető hibája, hogy túl lett bonyolítva. Ez a sok szolgáltató, az eltérő szolgáltatási díjak meg fizetési módok teszik bonyolulttá a szolgáltatást. Jelenleg is kb. 5 telefonszám van az automatákon, amin lehet indítani. Most akkor a QR kód melyik számot fogja tartalmazni? Szerintem inkább appokkal kellene megoldani ezt a kérdéskört, amiben szélesebb a funkcionalitás. Egy parkolási zónát meg valójában 4 számjegy határoz meg, ahhoz lehet QR kódot csinálni, amit esetleg az adott app értelmez, de nem biztos, hogy szükséges.

De mondom, inkább az egész rendszert kicsit másképp kellett volna összerakni, mert így nem biztos, hogy jó.

2014. okt. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!