Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy futáros, vagy kamionos...

Egy futáros, vagy kamionos mennyit keres?

Figyelt kérdés

Gimnázium 10. osztályban vagyok, elég tré a matek és a fizika rész, szóval nem tudom sikerül-e az érettségi vagy nem (remélem hogy igen !).

Gondolkodtam, talán az áruszállítás vagy a kamionozás az ami jó lenne nekem. Nem nehéz munka, és szeretek utazni.

Mennyit keres mondjuk egy GLS futár, vagy valami beszállító itt Magyarországon ? És egy kamionos itt belföldön ?

Németet tanulok, szóval arrafelé is gondolkodtam, ott mennyit keresnek ezek ?

És mennyire éri meg ?



2014. nov. 17. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Az ilyen futár dolgok kihalósan mennek vagy ha van valami jó ismerősöd.

A kamionos olyan 370 körül kap Waberersnél, külföldi cégnél meg sokkal jobban.

2014. nov. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:

Amióta van gps talán nem keresnek olyan sokat. Régebben kerestek egy címet 1-2 órán keresztül, de ma már szerintem keresés nélkül is egyből odatalálnak. ☺

Érdemi válaszom meg hogy 200-tó fölfelé a kamionosok. A belföldi futárok megy 100-tól fölfelé. Az a munkahely ahol belföldön kell futárkodni, és meg lehet keresni 200 fölött na az kihalásos bejutás útján meg legtöbbször.

2014. nov. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"... a kamionozás az ami jó lenne nekem. Nem nehéz munka, és szeretek utazni."


Nagyon el vagy tévedve...Általában az ilyen hozzáállású emberek (direkt nem írtam kollégát), adják fel egy-két hónap után, vagy fél év alatt 4-5 munkahelyet is megjárnak. Olvasgass kamionos fórumokat, pl. ezt :

[link]

Egyébként a fizetést teljesen jól leírta az előttem válaszoló, ez a jellemző bér.

2014. nov. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy kamionozhass majd egy millát bele kell majd tolnod a jogsiba, ráadásul 21 éves korodig nem is lehet rá jogsid..


Fiatal vagy, tanulj.

2014. nov. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tanulok ameddig tudok, csak nem lenne rossz tervezni előre hogy mivan ha nem igazán jönnek össze a dolgok :S :D
2014. nov. 17. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm futár volt, napi 15 órát dolgozott, így vitt haza 150 ezret. Nem egy leányálom... Címek után kapták a fizetésüket, ezért mindenki hajtott, ahogy tudott...
2014. nov. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

igen, rengeteg fórum foglalkozik ezzel a területtel, kamionosoknak elmenni biztosabb egyébként, mert ahhoz ugye több minden kell. GLS-hez el tudsz menni B kategóriával 3,5 tonnás furgonra, kihajtják a lelked, ha meg nem tetszik, mehetsz, B kategóriával bárhol kapnak embert.


kitartás kell a szakma iránti érdeklődés mellett. magadra vagy utalva, főként külföldön, és nem mindig pontos az a cím, ahova menned kell, olyankor neked kell megoldani, utánaérdeklődni a helyszínen. és ez csak az egyik legáltalánosabb hiba szokott lenni. bármikor kaphatsz egy durrdefektet, ott is neked kell kicserélni a kereket az út szélén, valahol, ha olyan az áru, akkor akár neked is kell felpakolni stb. szóval nem csak az utazásról szól.


egyébként én is hasonló helyzetben vagyok, csak én már vagyok 22, és mondjuk nem tanulmányi gondjaim vannak, csak pusztán annyira nem érdekel semmi, hogy amit most is tanulok, el sem tudnám képzelni, hogy hosszútávon ilyen területen dolgozzak. viszont tapasztalatom sincs, csak annyit tudok, hogy az árufuvarozás áll hozzám a legközelebb. mindenképp érdemes kipróbálni magad, menne-e, maximum kiderül, hogy mégsem vagy rá alkalmas.

én ott rontottam el az egészet, hogy nem nagyon foglalkoztam a jövőmmel, csak ilyen nullaértékű alkalmi munkákat elvállaltam suli mellett, amiben nincs lehetőség előrébb lépnem, és mellesleg úgy egy igazi szenvedés is volt, hogy nem szerettem ott lenni. mindenképp ahhoz a szakmához kell húzni, amit nagyobb kedvvel végeznél, ha lehetőség van rá.

nagyjából már így a környéken informálódtam pékségi áruterítőben...hajnali keléssel nem is lett volna gondom, azonban a vállalkozóról hallottam olyan negatív dolgokat, hogy végül közelükbe sem mentem...a kisvállalkozók lehúznak, nem jelentenek be stb. az ilyen GLS szintű csomagfutár cégekhez meg nehezebb bekerülni...meg ott sem fizetnek agyon...kamionozással meg tényleg még várhatsz, de ha az ember kitartó, lelkes és talpraesett, akkor azzal szinte bárhol el tud helyezkedni...meg persze kell hozzá a balesetmentes vezetés is...

2014. nov. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!