Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » VIII. kerület baross utca a...

VIII. kerület baross utca a leonardo da vinci utca környékén mennyire biztonságos környék? Régebben hallottam, hogy nem volt az, változott ez valamit mostanában? Lenne lehetőségem arra a környékre költözni, de a biztonság egy fontos szempont?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 23:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Van egy kis közért a Leonardo sarkon, ott egyszer egy néninek, aki jött vásárolni, kikapták a kezéből a retiküljét. Egy drogos srác lehetett. Kell figyeljél, de ez a város minden részén igaz.


Amúgy 4 generáció óta, amióta itt lakunk, ez az egy eset volt, amivel "találkoztam".

A Leonardóban két házat ismerek belülről, mindkettő nagyon rendben van.


Olyan furcsa, amikor ilyet kérdeznek, mert sehol nem lövöldöznek az utcán, nem tudom, milyen biztonságra gondol a kérdező.

A lakásminőség pedig a ház lakóanyagán múlik, az egyik ház kiváló, a másik kevésbé, és az ember hosszan választja meg a lakását, nekem átlagosan 5-8 évig tart, mire találok egy jó lakást.:) Mindig itt a környéken vettem.

2014. dec. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mit értesz biztonság alatt? Mert erőszakos cselekmények nemigen vannak a közterületeken. A lakóházakban is sokkal inkább a lopások okoznak problémát, testi épségedben nem valószínű, hogy kár esne.
2014. dec. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Természetesen sokkal rosszabb környék, mint mondjuk bármelyik kerület budán, vagy akár a 8 kerület Palotanegyed nevű része, de Budapesten nem olyan a gettó, mint, amit a filmekben látsz tehát el lehet viselni, de részeg, drogos embereket fogsz látni, meg csöveseket is, sok veszekedést az utcán, ez a környék ilyen, aki hozzá van szokva annak fel sem tűnik.
2014. dec. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig válaszokat! Olyanra gondolok főleg, hogy esti órákban menni mennyire biztonságos anélkül h beléd kötnének, vagy egy lánynak főleg
2014. dec. 1. 23:58
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Budapesten mindenhol kell vigyaznunk es felni is , mert alltalaban igaz az hogy a buncselekmenyt termeszetesen nem az ott lakok kovetik el hanem mas keruletim lakos,epp ezert ovatossag figyelmesseg fontos!

B.p nem falu ahol mindenki ismer mindenkit es tudja az ember elore hogy kitol kell tartani! B.p nincs nyugis kerulet !

2014. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ja, ilyesmi nincs.

Nyáron ha nagyon sokat ácsorgok vagy andalgok (ami gyakori, mert nagyon kellemes ott), akkor udvarolni jönnek oda legfeljebb, de ha közeledik valaki és határozottabb, céltudatosabb léptekkel megyek, mint aki nem vevő erre, akkor nem.

Inkább a József krt.-on van, hogy a négerek rád ragadnak és nagyon erőszakosan ismerkedni akarnak. Velük ha egyszer szóba állsz, sehogy nem rázod le őket.

2014. dec. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
74%

"Mert erőszakos cselekmények nemigen vannak a közterületeken" Ezt mire alapozod? Legtöbb esetben egész egyszerűen leminősíti a hivatal a bűncselekményeket, javítva ezzel a statisztikát. Ezt akik ott éltünk tudjuk jól. Ha te is ott élsz, éltél, akkor tudni illene.. Hogy mennyi esetben nem születik feljelentés, azt sem vesszük figyelembe? Igazad van, mert minek. A hírekben is szereplő legutóbbi két drogos őrjöngő állat sem arról a környékről volt, kizárólag valamelyik budai kerületből lehetett.. :D Kétszer raboltak ki késsel, bár az is igaz, hogy még gyerekként, ebből egyszer le is szúrtak. Hogy az egyik ismerősömnek a brazilok simán odaszólnak fényes nappal, hogy: - Nagyon magabiztosnak tűnsz, nem félsz? Mire az ismerősöm visszaszólt: - Miért mitől kellene? Erre a brazilok..: - Hát nem is tudjuk és közben vigyorogva feszítenek. Ez az ismerősöm egy jól szituált 50-es nő, kedves, teljesen hétköznapi ember, még vitatkozni sem láttam soha. Számtalan hasonló példát tudnék mondani, de ha jól emlékszem, véletlenül azok a "ge@i magyarok, megölünk titeket" csatakiáltással rohanó brazil csapat, akik egy magyart üldöztek egy bizonyos iskoláig, az sem ott történt. Felfegyverkezve, csoportosan elkövetett "garázdaság"? Mert tudtommal garázdaságnak lett minősítve, a botokról és egyéb eszközökről szó sem esett, vagy éppen a gyilkossági szándékról. Csak mert "be mersz jönni az utcánkba te ge@i magyar?", ahogy ők mondták. Aztán ott van a másik ismerősöm, akit majdnem babakocsival együtt felrúgtak és még csak ki sem mentek a rendőrök. Ott van még az egyik legeldugottabb rendőrörs, ahol a prosti áll a bejárati ajtó előtt kb 3 méterrel, strici meg bömbölteti a zenét 10 méterrel arréb a kocsiból. Vagy ismerőseim szomszédjai, ahová a rács, kamera ellenére 3x betörtek fél év alatt. A megöllek szó használata is gyakoribb jelenség, mint az hogy jó napot. Hogy beülnek csoportosan a ház tövébe, amelyik házhoz közük nincs, az sem 8 ker jelenség. A Nagyvárad térnél is Üllői egyik mellékutcájában 4 autó gyűlt össze, dobálták be a kardokat, botokat, viperákat, mentek elégtételt venni, de ez sem ott volt, így logikusan én sem lehettem ott az egyik ablakban, hogy végignézzem. Lakótelepi rész a prátertől nem messze megáll egy autó, majd kiszáll belőle 4 ember. Felcsöngettek, bementek, majd pár perc után egy ember lógott az egyik ablakból. Eltelt egy jó 5-6 perc, mire levitték a barátnőjével együtt, majd bedobták a kocsiba őket. Ott az elől ülő egyik ember folyamatosan verte ököllel őket vagy 2-3 percig. Elvitték őket, franc se tudja hova... A rendőrök kb 30 perc alatt kiértek és megállapították, hogy elkéstek, mert ennyi telt tőlük. Egyik havert szamurájkarddal kergették végig a fél kerületen át egészen a 7 ker-ig, az is garázdaság volt. Reggelig mesélhetném a történeteket, de minek. Az pedig, hogy valaki budai kerülethez hasonlítja a 8 kert, az valami elképesztő! Ettől padlót fogtam. :D Jó rendben, "sokkal rosszabbat" írtál, de ez egy "cseppet" így is erős, gondolom érzed legbelül. Gondolom akik itt írtak, azok mind 8 kerből tették...


Az utolsó válaszoló írta le a legnagyobb igazságot, ha nem tanusítasz közönyt, már rajtad is vannak. Persze kinek milyen a testalkata, melyik nemhez tartozik, ez nem mindegy. Az is megoldás lehet, hogy bemész egy mellékutcába és szó nélkül lenyomod, ahogy beér, mondjuk aki képes rá, azt általában nem követik. A "követés" is teljesen hétköznapi dolog, csak az ott élők nagy ívben tesznek rá, mert megszokták. Szóval hagyjuk már a mellédumát. Nem tudom ti milyen 8 kerről beszéltek, mert az én 8 kerem egy nagyon más dimenzió volt és ahogy mesélik, még mindig az.

2014. dec. 2. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Baross u.i vagyok...de ismerem a várost. előttem már leírták elég jól, mi az ábra.


Az itt éléshez bizony nem árt itt felnőni...akkor szerzel egy olyan rutint a napi túléléshez, hogy egészen barátságosnaktűnik a kerület..


a nagyváros sűrűjének van előnye is.. ha vidékre megyek a rokonok csak néznek, hogy nem szarok be valami hülyegyerektől aki kóstolgatni próbál..


ha nagy házba költözöl, ott bizony előfordul, hogy kidobnak az udvarra egy rádiót, tv-t, lábast ebéddel, de amúgy béke van..

2014. dec. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
11%
7 Érdekes, hogy nekem mondjuk teljesen más a véleményem akár a kerületről, akár a városról, a 9 és a 7 kerületnek is vannak rossz részei, de az a sztoridömping, amit te nyomsz, az számomra egyértelműen "brazilgyűlöletből" fakad, magyarul teljesen ki vagy hegyezve arra, hogy figyelemmel kísérd a bűnöző réteget, lehet, hogy folyton az ablakban állsz egy távcsővel, vagy nem tudom. Semmi ilyet nem láttam soha, oké k.urvákat igen, de csak álldogálni szoktak. Az alap gond az itt, hogy kirabolhatnak, elvehetik a pénzedet, telefonodat, amúgy a stricik, meg drogosok eleve nem is foglalkoznak senkivel, csak a saját körükkel, tehát ők ártalmatlanok, a gond a fiatal hülyegyerekekkel van, akár brazilok, akár nem. Nekem egyébként teljesen más a stratégiám, az említett kerületekben, ha rámköszönnek köszönök és igyekszek kedves lenni, nő vagyok, így könnyebb a dolgom, megverni nem akarnak, megerőszakolás meg nem nagyon van még itt sem. A telefonomat nem szívesen viszem le az utcára, mert azt tőlem is elvennék, ha mondjuk fennhangon telefonálnék. Amúgy nem szívesen költöznék be a Leonardo utcába. Ha fontos a biztonság, akkor felejtsd el a 8. kert kérdező, mert én nem vagyok egy ijedős csaj, de aki az, azt nagyon hamar betalálják. És még nekem is nagyon vigyáznom kell, mert az se garancia mindenre, hogy nem parázok be a helyi lakosságtól.
2014. dec. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Ez a tipikus "nincs brazilbűnözés" hozzáállás, ezért egyértelműen rasszista vagy! (valóban?) Abból, hogy 26 év alatt szinte mindegyik esetben brazilokkal volt a gond, te azt szűröd le, hogy utálom a brazilokat, ügyes... Az egyik legnagyobb szerelem egy cigány lányhoz köthető. Az egyik legjobb barátom pedig szintén cigány... Egy régi munkahelyen(!) haverkodtunk össze és mind a mai napig beszélgetünk, hol skype, vagy ha hazautazom az országba, akkor személyesen beugrom a családjához, ahol szintén szó nem érheti a ház elejét. Tiszta, rendezett körülmények, erkölcsös életmód. Szóval ezt a cigánygyűlöletet felejtsd el. Volt magyarral is gond, de kizárólag az iskolában. Az utcai esetekből pedig egyetlen magyar volt, az is egy részeg hajléktalan, ai nem nagyon tudta már, hogy mit csinál. Hogy vannak jobb és rosszabb részek? Ez így igaz, mindig is így volt. Az esetek többsége sok mindentől függ. Melyik nemhez tartozol, milyen a testalkatod, mennyire látszol gazdagnak, sokat jársz e arrafelé, melyik napszakban történik mindez, mennyire vannak benyomva az illetők, milyen hangulatban vannak stb... Távcső és ablak... Sosem álltam az ablakban, míg ott éltem, de ha valaki segítségért kiáltozik, vagy egyéb gyilkos indulatot hallasz a hangjában és érzed, hogy nem színészkedik, előbb utóbb csak odavánszorogsz az ablakodhoz. Másrészt akadt még pár ablak, nem csak a sajátom, mivel közben volt néhány barátnőm és haverom is. Na mindegy, nem akarok én stresszelni senkit sem. A kérdező jól ismeri a véleményem, amit kihegyeztem egy nagyon fontos dologra. Amíg fényes nappal megtörténhetnek azok, amik megtörténtek és ezek állandó jelleggel, addig én biztosan nem fogok egy ilyen helyen élni. Nincs az a pénz. A testalkatom miatt már jó ideje nem kell aggódnom, viszont barátnő, feleség, gyerekek miatt folyamatosan összeszoruló gyomorral járhatnék dolgozni. Nem vagyok egy stresszelő típus elhiheted, de ha túl sok a probléma egy környéken, akkor logikusan előbb utóbb a szeretteid is sorra kerül(het)nek és engem kizárólag ez az ami foglalkoztat(na). Ez pedig nem az a tipikus eset, hogy "ne menj ki az utcára, mert fejedre eshet egy tégla", mert itt sokkal többről van szó, remélem érted.
2014. dec. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!