Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittas vezetés. Undorító...

Ittas vezetés. Undorító dolog, de még is összejött. Mire számíthatok? Részletesebben lent.

Figyelt kérdés

Tegnap előtt kora este elmentem haverokkal egy közeli (5km) bárba csocsózni. Autómmal mentünk, mert őgy terveztem nem iszok semmit, fáradt is voltam. De végülis úgy döntöttem mikor már ott voltunk, hogy megiszok 2 sört és hazafele taxi. Zárásig maradtunk. A végén szembesültem vele, hogy nem annyi pénz van nálam mint amennyit hittem. Taxira nem volt pénz. Egy órás hezitálás és gondolkozás után úgy döntöttem, hogy ne a haverom vezessen hazafele, mert még nincs jogsija és anyagi helyzetben sincsenek úgy hogy a büntetést tudják fizetni. Én vezettem. Kb. félúton egy ellenőrzésbe pottyantunk, ahol szonda fújás volt. 0,4 volt a légalkohol szintem. Azonnal Elvették ott helyben a jogsimat, majd bevittek az őrsre hogy fújjak a hitelesített gépbe is. Fújtam kettőt 15 perces időkülönbséggel, az első 0,4 maradt a második 0,35. Jogosítványomat nem adták vissza, azt mondták bűnycselekményt követtem el.


A biztosurak teljes mértékben segítőkészek voltak.


A Kérdésem pedig az, hogy milyen büntetésre számíthatok? Pénzbírság, mennyi? Eltiltás kb mennyi időre? Esetleg egyéb büntetés? Mikorra várható, hogy kapok valamiféle értesítést erről?


19 éves vagyok. 2 éve van jogsim. Napi rendszerességgel járok autóval, soha nem volt még közúti igazoltatásom.

Balesetet nem okoztam. Még csak gyorshajtásom,tilosban parkolásom se volt soha. Soha nem vezettem ittasan semmilyen körülmények között, én magam is undorítónak tartom. De talán ezt a sors akarta most így.


Olyan segítségét kérem akit érintett már ilyen probléma és az esete a hatályos jogszabályok alatt történt ( 0,25 alatt szabálysértés, 0,5 fölött bűnycselekmény)!!


Köszönöm a válaszokat!



2014. dec. 14. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántani akarlak, lesz elég bajod anélkül is, de ember! 5 kilométert egy óra alatt le lehet gyalogolni. Jó társasággal elrepül az idő... És még egy-két sört útközben is le lehet gurítani...
2014. dec. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ez az... egy óra séta ha nem sietsz... gondolom megérte :)
2014. dec. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%

Egy ismerősömmel hasonló eset történt. Bíróság elé került az ügy. 120 000 forint pénzbírság és fél évre eltiltották a vezetéstől.

Kevesebb, mint 2 hónap alatt lezajlott az egész.

2014. dec. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nyílván nem érte meg. De itt az is szerepet játszott, hogy hajnal volt és nagyon hideg. 5ünk közül pedig 2-en nem úgy öltöztek, hogy majd 1 órát fog gyalogolni a hidegben. Igen hülye voltam elismerem de itt mostmár ez nem lényeges, mert megtörtént a baj. Abban reménykedtem, hogy ez egy rossz álom és ha reggel felkelek elmúlik.


Utolsó: Akkor gondolom elkell(kellett) járnia utánképzésre, vagy nem?

2014. dec. 14. 12:53
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

"Abban reménykedtem, hogy ez egy rossz álom és ha reggel felkelek elmúlik. "

Az is abban reménykedik, aki nem két sört iszik és halálos közútit balesetet okoz...


"De talán ezt a sors akarta most így. "

Nem, ezt te akartad így :D


Szerintem csak annyi lesz, amit előttem írtak, egy kisebb csekk meg némi eltiltás.

2014. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem. Köszönöm!
2014. dec. 14. 13:19
 7/18 anonim ***** válasza:

Erre számíthatsz:


Ha a vér alkohol szintje 0,8 ezrelék alatti és először történt ittas vezetés, akkor az ügy szabálysértésnek felel meg. 6-12 hónapig terjedő vezetéstől való eltiltás, 100-300 ezer forintig történő pénzbírság és kötelező utánképzéssel jár.

2014. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Ja, és ebből az utánképzés a legnagyobb xopó, barátom is így járt, a KRESZ csak simán szigorított, azt meg lehet csinálni, de a forgalmi vizsga olyan, mint mikor 5x buksz (tehát két vizsgabiztos), akik ráadásul tudják, hogy piásan vezettél ezrét direkt szétszopatnak. Neki még 2 kiló volt a VB-knek a jatt, hogy átengedjék (15 éve van jogsija, nagyon jól vezet).
2014. dec. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#7-es jól mondja.

És csak úgy mellesleg, ha átengedted volna a volánt a haverodnak, akkor se neki, hanem neked gyűlt volna meg a bajod a közeggel.

2014. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Meg ő is pénzbírságot kap, és nem teheti le a jogsit nem tudom hány évig. Még nagyobb bűntudatom lenne, hogyha ő ült volna a volánnál.
2014. dec. 15. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!