Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha szemüveg nélkül vezetek,...

Ha szemüveg nélkül vezetek, akkor a rendőr tudja, hogy szemüveges vagyok?

Figyelt kérdés
Csak az orvosi igazolásomban (ami a jogsihoz kellett) volt beleírva, hogy szemüveg kell. A jogosítványba egyáltalán nincs beleírva semmi! Most ilyenkor vezethetek nélküle?
2010. febr. 11. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A jogsin (nálam) a 12. pont a korlátozások kódja. Ott nekem az van, hogy 01.01. Én is szemüvegben vezethetek. A rendőr ebből a kódból nyilván tudja, akkor is, ha nincs ott betűről betűre, hogy "CSAK SZEMÜVEGBEN VEZETHEZ"
2010. febr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amúgy itt van az összes kód. 01.01. a szemüveg. Tudja a rendőr!

2010. febr. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jogosítvány hátoldala 12.pont 01.01. = szemüveggel
2010. febr. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
27%
nekem a szemüveg vagy kontaklencse van a jogsiba írva, az olvasó szemüveg vezetéshez nem olyan tuti, a kontklencsét meg ember megnem mondja, hogy hordom-e, útszélén a rendőrnek meg tuti nem veszem ki, mert nem adottak a feltételek. (higiénia) Szal bek@phatja :D
2010. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:

"Csak az orvosi igazolásomban (ami a jogsihoz kellett) volt beleírva, hogy szemüveg kell. A jogosítványba egyáltalán nincs beleírva semmi! Most ilyenkor vezethetek nélküle?"


Ezek szerint a szemed állapota (nem bántásként mondom) olyan, hogy KELL szemüveget viselned ahhoz, hogy mindent rendesen láss. Tehát szemüveg nélkül vezetve önmagadat és másokat is veszélyeztetsz. Egy esetleges balesetnél, ne adj' isten gázolásnál pedig ezért téged nagyon keményen megbüntethetnek, és meg is teszik. Hiányzik ez neked?

2010. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
17.04-es okos! A kontaktlencsét nem kell kivenni ahhoz, hogy látszódjon! Istenbarma!
2010. febr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
13:48-as okos! a kontaktlencsének nem kell látszódnia mert a rendőr azt mondja olvasd el azt a rendszámtáblát azt ha nem tudod elolvasni akkor megbüntet.
2010. jún. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Bajer ***** válasza:
Nemcsak megbüntet, de nem is engedi, hogy vezess ha látja, hogy rosszul látsz.
2013. júl. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!