Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, ezért kresz...

17 éves vagyok, ezért kresz szerint nem vezethetek külföldön a jogsimmal. Milyen következményeket vonhat maga után, ha mégis megtenném? Ha országonként változik, akkor a következők érdekelnek: Ausztria, Olaszország

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Kb annyi hogy az első ellenőrzésen hazaküldenének hogy menjél aludni picifiam. Nem vicc, nem gondolod komolyan hogy Olaszországig egy rendőrt sem fogsz ki?
2010. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jó azért ott lenne apám is. Szóval ha úgy van akkor helycsere. Meg arra gondoltam,hogy ha esetleg meg is nézni, akkor nem fogja a koromat nézni, csak jogsi, személyi....
2010. febr. 24. 20:42
 3/20 anonim ***** válasza:
Mert a jogsiban meg a személyidben nincs benne a korod? :)
2010. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De benne van. De mivel csak nálunk lehet lerakni 17 évesen a jogsit az összes Eu tagállam közül, ezért nem biztos hogy azt fogja számolgatni,hogy hány éves vagyok, hanem csak megnézi,hogy érvényes-e. Aztán kész :D
2010. febr. 24. 21:00
 5/20 anonim ***** válasza:

Ismereteim szerint, szükséged lesz egy meghatalmazásra / írásos engedélyre, melyben a gépkocsi tulajdonosa engedélyét adja a külföldön történő használatra. Csak ezzel hagyhatod el az országot. A 17 éves kor országonként változóan, de kisebb mértékben korlátozhatja a gépjármű vezetést. 2 év kezdő vezetői múlttal kell rendelkeznie a friss jogsisnak.

Ha elkapnak, akkor elég magas helyszíni bírságra lehet számítani, rosszabb esetben a magyar rendőrség felé továbbítják a jogosítványod azonnali bevonását!

2010. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ott lenne apukád. Ha éppen leintenek majd gyorsan átcsusszan apukád feletted és átveszi a kormányt. És majd azt mondod, hogy apukádnak kiesett a kontaktlencséje, te meg addig átvetted a kormányt. Ez nem így működik azért:-) Szerintem ha azt akarod hogy a frissen megszerzett jogosítványod megmaradjon, várj még egy évet. Egy ország sem fog elfutni előled. Jövőre aztán mehetsz akármelyikbe.
2010. febr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Elvileg uniós nem kéne belekötniük.

Elvégre nem az USA-ba mész... Mert ott tényleg nem vezethetnél nem Amerikai állampolgárként.

2010. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
El vagy azért kicsit tévedve, mert nemcsak MO-on van 17 évesen jogositvány, pl. Németországban is meglehet már akkor is szerezni, csak 18 év alatt nem ülhet egyedül az autóban, egy felnöttnek is ott kell vele lenni.
2010. febr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

2 évig nem vezethetsz kint.

helyszíni birság, illetve OTT veszik el a jogosítványodat. Nem itthon.

2010. febr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: egy év az a kettő...
2010. febr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!