Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem vagyok túl idős ahhoz,...

Tondy kérdése:

Nem vagyok túl idős ahhoz, hogy 27 évesen kezdjek neki a kamionos élethez? (egyelőre csak B kategóriám van, tehát még le kellene tegyem a C+E-t is).

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó, hogy most 27 éves vagyok, és a nemzetközi kamionozáson töröm a fejem.

Egyelőre csak B kategóriás jogosítványom van, az már 4 éve, viszont anyagilag szeretném megszilárdítani magam, és nem nagyon látok más lehetőséget, mint a kamionozás.


Mennyi időre lenne szükségem a C+E kategóriák illetve egyéb szükséges tanfolyamok elvégzésére?



2015. máj. 27. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Fél év, több mint fél millió forint és utána nem olyan leányálom, mint ahogy elképzeled :)
2015. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fél millió, viszont utána 2 hónap alatt visszahozza a befektetett pénzt. Ha beszélsz nyelvet, utána ki is mehetsz külföldi céghez.Ott már jobb a kereset.
2015. máj. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Fél millió az nagyon sok.. jelenlegi büdzsémhez viszonyítva legalább is.


Olvastam olyat, h a Wabi talán beszáll az oktatásba is.. ez vajon mennyire van így? Én Erdélyi vagyok máskülönben.. Tehát ha Magyarországon csinálnám 1-2 évig, talán az se lenne rossz.. vagyis jobb lenne mint itthon... Szóval erről tudtok valamit, hogy van cég, aki finanszírozza a jogsit, vagy a tanfolyamokat?

2015. máj. 27. 23:51
 4/9 A kérdező kommentje:

...úgy értem Magyarországon csinálnám 1-2 évig, s onnan természetesen mennék tovább... Már némileg tapasztaltabb fuvarosként...

Magyarul anyanyelvi szinten, románul társalgó szinten, angolul alapfokon, németül csak egy nagyon picit beszélek... Idehaza alig havi 300 eurót keresek, mint TV-s kameraman... Az még 110.000 Ft sincs.. Semmire se elég...

2015. máj. 28. 00:00
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem annyira friss az élmény, hogy tegnap jött meg az E jogsi. :)


Az árak egy békéscsabai sulinál:

C: 230e

E: 130e

GKI: 105e (ez egyébként 125e szokott lenni)

Egyéb költségek: orvosi, PÁV, digit sofőrkártya --> cirka 25-30 ezer)

.

Időben nekem hosszú volt (augusztustól májusig), mire meglett az E, de a GKI-t szimultánban csináltam az E-vel.

Nem tudom más iskoláknál mennyi idő, de ahogy hallottam mindenhol sok tanuló van.

2015. máj. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"szimultánban csináltam az E-vel." Ez mit jelent? Szimulátoron vizsgáztál E-ből? Forgalomban nem is mentél élesben?
2015. máj. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem. Az E-vel egy időben csináltam a GKI-t is. ÍGy tulajdonképpen majdnem egyszerre le tudtam rakni a kettőt. Az iskola pedig megvárta, amíg megjön a CE jogsim és csak utána kérte ki a GKI kártyát. Így kb. 1 hónapot tudtam spórolni.
2015. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem abszolút nem. Édesapám 33 évesen kezdte el a szállítmányozást, B kategóriás kisteherautóval, utána C kategóriás teherautóval belföldözött, aztán jött csak az E-kategória, először szintén belföldön, majd nemzetköziben. De ismerek olyat is, aki 50 évesen kezdett el csak kamionozni, szóval bőven jó vagy még ez a lényeg :D
2015. jún. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerős 48 évesen kezdte a hitelek miatt. De legalább mostanra utolérte magát. Én is ezen gondolkozok most 25 évesen.
2015. júl. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!