Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Közúti balesetnél mekkora...

Közúti balesetnél mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Elsőbbségadásnál kihajtott elém egy autó és félrerántottam a kormányt így nekimentem egy fának. A kocsi rommá tört a másik személy elhajtott. Személyi sérülést nem okoztam forgalmat nem akadályoztam. De gyorsan mentem állítólag kb, 65 70 km/h mire számitsak?

2015. máj. 31. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

"Elsőbbségadásnál kihajtott elém egy autó"

Mármint neked kellett volna elsőbbséget adnod, vagy neki? Kamera volt?

2015. máj. 31. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván attól függ, ki okozta a balesetet. Ha a gyorshajtásod miatt nem is volt ideje észlelni téged a másik autósnak (azaz ha a veszélyhelyzet nem következett volna be amennyiben 50-nel mész), akkor egy combosabb, valószínűleg ötszámjegyű bírságra számíthatsz közúti baleset okozása miatt. Ha nem te okoztad a balesetet, hanem egyértelműen a másik bambult el, akkor egy kisebb ötszàmjegyű jöhet a gyorshajtás miatt.
2015. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem én okoztam. Védett úton jöttem.
2015. máj. 31. 10:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha megbírságolnak, gondolom, a gyorshajtásért járó normál büntetést fogják kifizettetni veled.
2015. máj. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 vfrtom ***** válasza:
Ez simán cserbenhagyásos. Mi az hogy állítólag? A jogban nincs ilyen. Fel kell jelenteni azt aki eléd hajtott. Szemtanút kell keresni. Miért büntetnének meg, ha nem te vagy a vétkes? Van arra nézve bizonyíték, hogy gyorsan mentél? Féknyom, meg ilyesmi alapján feltételezhetö.
2015. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Húú na ez durva, ő a hibás, és te töröd össze az autót. Nem is lenne semmi gond, ha megállna, de ha elmegy.... Ha ilyen helyzetbe kerülök hagyom hogy törje össze magát is a barom.

De hogy még téged büntessenek meg? Na nemár...

2015. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!