Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz, hogy csak Óvárosig...

Igaz, hogy csak Óvárosig közlekedhetek Komárom-Esztergom megyei matricával?

Figyelt kérdés

Van itt egy térkép: [link]

Én ezt úgy értelmezem, hogy a Komárom-Esztergom megyei matricával a "39 Bicske" csomóponttól a "6" vagy "112" "Győrszentiván" csomópontig közlekedhetek. Tehát felhajthatok Bicskén a pályára, és elmehetek egészen Győrszentivánig, és ugyanígy vissza Győrszentivántól Bicskéig.

Ám olvasgattam a hozzászólásokat más kérdéseknél, és találtam több ilyen hasonló hozzászólást, hogy idézem "a Komárom-Esztergom megyei matricával csak Tatabánya-óvárosig mehetsz Budapest irányába"

Tehát (a hozzászóló szerint) Tatabánya Óvárosnál le kell jönnöm a pályáról? Illetve csak ott mehetek fel, Bicskén már nem? Ha ez így van a térképen miért a Bicskei az első/utolsó csomópont?



2015. jún. 3. 22:42
 1/2 A kérdező kommentje:
2015. jún. 3. 22:52
 2/2 anonim ***** válasza:

Te gondolod jól, s ahogyan a térkép is mutatja.

Bevezetésekor még a megyén belüli utolsó lehajtóig volt érvényes az útdíj. Változtattak rajta, s most már egy jó ideje a szomszédos megye első lehajtójáig.

Értelemszerűen fordítva is így van.


Nem kérdezed, de sokan még ma sem értik ezt a rendszert: Ha csak most autózol, akkor jobban jársz a tíznapos országossal.

2015. jún. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!