Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egyirányú utcában a kötelező...

Egyirányú utcában a kötelező haladási iránnyal szemben való parkolásnak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Igazából az a kérdés, hogy ha az autót nem szabálytalan mozgásban kapják el, hanem csupán ráutaló körülményt találnak, az elégséges-e a megbírságoláshoz. Kell-e ettől tartanom?

2015. jún. 20. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Ebben az országban? Még jó h elégséges! 50 ezerre is megbüntethetnek az ezeradó országában.
2015. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 10-et kaptam pár éve, nem egyirányú volt az utca, csak egy szűk utca volt. Egy autó fért el, és én rossz oldalra parkoltam, ugye megfordulni nem nagyon lehetett.
2015. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem csak ráutaló körülményt találnak. A KRESZ egyértelműen leírja, hogy menetirány szerint kell várakozni (parkolni) is. Egyirányú utcában a menetirány szerinti jobb oldalon parkolhatsz, bal oldalon csak akkor, ha a jármű mellett még egy forgalmi sáv + egy parkoló autónyi hely marad (5,5 méter). Kivéve ha a fizető parkoló övezetben úgy kívánja az üzemeltető érdeke, hogy mindkét oldalon parkoljanak, és ennek megfelelően festik fel és táblázzák ki a helyeket.
2015. jún. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyirányú utcában, ha a menetiránnyal szemben parkolsz, akkor bizonyítottan menetiránnyal szemben haladtál minimum néhány métert.

A parkolásnak le vannak írva a szabályai, ha attól valaki eltérő módon várakozik, szabálysértést követ el.

Megállni, várakozni, az úttesten, annak a menetirány szerinti jobb oldalán a forgalom irányával megegyezően lehet, ha annak megvannak a feltételei, és valami más nem módosít rajta.

Ha a várakozó autó mellett nincs még legalább egy kocsi szélességnyi hely, ahol a többi közlekedő szabályosan tovább haladhat, akkor is tilos megállni, ha azt tábla nem tiltja.

Egyirányú utcában kijelölhetnek parkolóhelyet az úttest bal szélén (tábla, útburkolati jel), akkor ott kell megállni, várakozni, de ott sem lehet menetiránnyal szemben az autó.

2015. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Helyszínen 10 rugó, utána emelkedik.
2015. júl. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!