Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tilosban parkolás feljelentés?

Tilosban parkolás feljelentés?

Figyelt kérdés

Megállni tilos tábla hatálya alá eső részen amennyiben valakit feljelent a rendőr mi a menete az eljárásnak?

Nincs a helyszínen a sofőr mikor megbüntetik csak kap egy levelet a rendőrségtől hogy feljelentették.


2015. júl. 1. 22:32
 1/6 anonim válasza:
100%
jön a posta,hogy fizethetsz
2015. júl. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha mázlija van 30 ezer forint bírság és ennyivel megúszta. Én jártam már így, sajnos ott elismertem hogy én voltam a trehány. Jött a csekk fájó szívvel befizettem és viszlát.
2015. júl. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs helyszíni eljárás, akkor az üzembentartó kapja a levelet.


Ez a szabálysértés, jogszabály által előírt, megszabott mértékű, 10 000 Ft-os helyszíni bírsággal sújtandó.


Lásd:

63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 6. melléklet 3.: megállás a „Megállni tilos” jelzőtábla hatálya alatt (Szabálysértési tv. 224. § Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése); a szabálysértés elkövetési magatartásával megszegett jogszabályi rendelkezés: KRESZ 15. § (1) bekezdés a) pont; a helyszíni bírság összege forintban: 10 000.

/A fenti, 6. melléklet a 228/2012. (VIII. 23.) Korm. rendelet 9. §-ával megállapított szöveg./


(Ha a helyszínen vitatja a szabályszegést, és így szabálysértési eljárást folytatnak le, és elmarasztalják: duplája, azaz 20 000 Ft a kiszabandó mértékű pénzbírság – de, a kérdés szerint, erről nincs szó.)


Ez a szabálysértés nem tartozik a közigazgatási bírsággal sújtandó közlekedési szabályszegések körébe - azokat a 410/2007. (XII. 29.) Korm. rendelet tartalmazza -, vagyis nincs objektív felelősség. (Objektív felelősség esetén az üzembentartót büntetik, hacsak a jogszabályban meghatározott konkrét esetek valamelyike alapján nem tudja kimenteni magát; ezt viszont csak más személyt terhelő bizonyítással teheti, vagyis valaki biztosan fizet.)

Azért lényeges, mert így, a kapott levélben tájékoztatásnak kell lennie arról, hogy nyilatkozhat: ki vezette a járművet.

Ha közeli hozzátartozója vezetett, válaszolhatja, hogy nem kívánja megnevezni, mert nem köteles terhelő vallomást tenni rá. (Ezt a kimentési lehetőséget kívánták kizárni súlyosabbnak ítélt közlekedési szabályszegéseknél az objektív felelősségi körbe vonással.)

Aki visszaél ezzel a lehetőséggel, számolnia kell azzal, hogy ha mégis kiderül, hogy ő vezetett, akkor már súlyosabb kimenetelű eljárás fenyegeti.

Elismerés esetén, a megszabott határidőre, be kell fizetni a bírságot.


Ezért a szabálysértésért, természetesen, nem jár büntetőpont; még helyszínen való személyazonosítás és a szabálysértés elismerése esetén sem.

/A büntetőpontokról a 236/2000. (XII. 23.) Korm. rendelet szól./

Mivel ez helyszíni közlekedési bírság, elismerés és befizetés esetén sincs olyan következménye, hogy hat hónapon belüli ismétlődésnél nőne az összeg, semmilyen nyilvántartásban sem tartják számon.

/Ez a 2012. évi II. törvényben, az ún. Szabálysértési törvényben szerepel./

2015. júl. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem a rendőr jelent fel (persze nem kizárt) hanem a közterületes, ami 10.000Ft-os bírság, csekken kapod meg és kész
2015. júl. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hármas válaszolónak a választ!
2015. júl. 2. 14:40
 6/6 anonim válasza:
2018. aug. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!