Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet-e eltíltás lejárta...

Bigburci kérdése:

Lehet-e eltíltás lejárta után, utánképzés nélkül, hivatalosan külföldön élő Magyarként más EU-s jogsival vezetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Magyarorszagon a vezetéstől elvagyok tiltva már vagy 10 éve, és kb azota angliában élek. Közben angliában teljesen érvényes jogosítványt szereztem. Azzal tisztában vagyok hogy az angol jogsimat itthon nem tudom hasznalni mert elméletileg elveszik, mivel utánképzésen még nem vettem részt... DE egy rendőr ismerős azt mondta, hogy ha az eltíltásom lejárt és utánna más EU országban jogosítványt szereztem és hivatalosan "külföldön élő magyar állampolgár vagyok" azaz bevonattam a személyit és lakcím kártyát akkor az angol jogsimhoz nem nyulhatnak hozzá, mert az felülirja az itteni eltíltást. Azaz allíthatom azt, hogy én angliában résztvettem az útánképzésen és hivatalosan jogosítványt szereztem. Ami szinte igaz is. Köszi előre is.

#tiltás #utánképzés #EU-s jogosítvány
2015. aug. 24. 17:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Hivatalosan nem is lehetne angol jogosítványod sem, hiszen a jelentkezési lapon nyilatkozni kellett az eltiltásról. Bár úgy tudom arrafelé csak el kell küldeni a meglévő jogsit egy kitöltött adatlap és némi pénz kíséretében, és küldik az angol jogsit. Ha tévedek, majd kijavítasz.

Ha itthon megfognak és kiderül az eltiltás, bizonyára nem vonják be rögtön az engedélyedet, de gondolom értesítik az angol hatóságokat, mivel elméletileg már működik a jogsegély egyezmény.

2015. aug. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!