Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy célszerű adás-vételt...

Hogy célszerű adás-vételt lebonyolítani személygépkocsinál?

Figyelt kérdés
1,5 M forintos autóról van szó. Mivel nagyon messze van azonnal el kéne hoznom. Azonban teljesen idegen helyre idegen emberek közé nem szívesen vinnék ennyi kp-t. Feszült lennék tőle. Átutalással lehet fizetni, vagy mi erre a bevált szokás? (1. autó lesz)

2015. okt. 17. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ezt úgy oldottam meg, hogy nem egyedül mentem, hanem 2 haverommal. Nyilvános helyet kell választani az üzletre, mondjuk egy benzinkutat, ami be is van kamerázva.
2015. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet. Köszönöm a válaszod. :)
2015. okt. 17. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:

Plusz az sem árt, ha az eredetvizsga igazolást is elintézitek, kizárva a későbbi esetleges kellemetlenségeket.

Erről egyeztess az eladóval...

Sőt az átíratást is meg lehet oldani az ottani okmányirodában, ha minden papír rendben van, és rendelkezel a megfelelőm összeggel.

Az gondolom egyértelmű, hogy az autó törzskönyvére is szükség lesz, nem csak a forgalmira, főleg, ha nem közösen intézitek az átíratást, s az adásvételin szereplő adatoknak a törzskönyvön lévőkkel kell egyezni, nem a forgalmin (üzembentartó nem adhat el autót, csak a tulajdonos: lehet a forgalmin az üzemben tartó neve van, de a törzskönyvön a tulajdonosé)

2015. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mikeXxX ***** válasza:
valamint az sem baj ha felhívsz egy okmányirodát a rendszámmal mert , hogy nincs e rajta parkolási vagy apeh vagy más tartozás mert akkor se kocsi se pénz !
2015. okt. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!