Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A jogosítványomon szerepel,...

A jogosítványomon szerepel, hogy csak szemüveggel vezethetek. De most szeretnék kontaklencsét szemüveg helyett. Ha megállít a rendőr, megbüntethet, amiért nincs rajtam a szemüveg? Kell igazolnom, hogy kontaklencsém van?

Figyelt kérdés
2008. szept. 11. 17:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Igen, vagy be kell írasd a jogsidba a kontaktlencsét. De pl kérdezz rá a házi dokitól.
2008. szept. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%
szerintem simán elhiszik..plusz,ha belenéznek közelről a szemedbe,láthatják is.maximum kiveszed és megmutatod:)
2008. szept. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy éve csináltam a jogsit, akkor az oktatóm a lelkemre kötöttem, hogy a házi orvostól úgy kérjem az alkalmasságit, hogy szemüveggel és kontaklencsével is vezethetek, mert most ugyan szemüveges vagyok, de ha később kontaklencsém lenne, akkor új jogsit kell csináltatni. Ha rendes a rendőr, akkor ezen nem akad fenn, ha elmondod, hogy kontaklencséd van, de ha kikapsz egy szőrszálhasogatót, akkor lehet ebből gond.
2008. szept. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
100%
A kártya típusú jogosítványban kódszámmal szerepelnek a különböző korlátozások. Ha a 12. számú rovatban 01.01. szerepel a 35/2000. BM rendelet szerint "szemüveggel vezethet", a 01.02. "kontaktlencsével vezethet", a 01.06. "szemüveggel vagy kontaktlencsével vezethet" megállapítást tartalmazza.A kódok 99-ig nemzetközi jelzések, tehát ha nyaraláskor megállít a francia csendőr és nincs fenn a szemüveg a 01.01. kód esetén bírságol. Nekem van ismerősöm, aki helyszíni bírságot fizetett, amiért nem cserélte ki a jogosítványát, csak a szemüvegét a kontaktlencsére. A helyszíni bírság 2008-tól 3000-20.000,- Ft közötti lehet a rendőr döntése szerint. A vezetői engedély csere költségei: új orvosi alkalmassági a háziorvosnál 45 éves korig 6.000,-, fölötte 60-ig 4.000,- hatvan felett 2.000,-, valamint okmányirodánál 4.000,- Ft az új jogosítvány. Ha a kérdező rászánta magát javaslom kérjen időpontot az orvosnál, az okmányirodánál, hogy ne kelljen még nyugtatóra is költenie!
2008. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%
Szerintmem eg a rendőrnek elég ha bizonyítod, h kontaklencséd van, ha meg kifogsz egy csakazértismegbüntetlek típusút teljesen mindegy, mert ha nem emiatt kapsz büntit akkor majd talál mást, amibe beleköthet. Volt akinél semmit sem talált ezért megbüntette a traffipax detektor miatt, annak ellenére, h teljesen legális birtokolni és használni is ( egyébként akkor épp nem is használták).
2008. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt a helyzet, hogy a jogsimban az volt csak szemüveggel és utána kezdtem el használni kontakt lencsét. Én úgy oldottam meg a problémát, hogy a szemorvosomtól kértem egy igazolást, hogy kontakt lencsét használok és amikor lejárt a jogsim akkor már bele írattam, hogy szemüveggel és kontakt lencsével is vezethetek.
2008. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
IStenem... ez már tényleg sok. Annyi felesleges jogszabály van, az ember már kifut a világból, mit ki nem találnak.
2012. aug. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
És mi van ha lézeres szemműtétre megyek? Megműtik a szemen úgy, hogy nem kell szemüveg a vezetéshez, a jogsit meg nyilván azonnla nem cserélik ,de a klinika ad egy igazolást, hogy a látásom 100%-os. Amúgy meg ha nagyon kötekszik a rendőr akkor mondjátok azt, hogy teszteljen le, ha teszem azt látom azt a távolabb lévő kocsi rendszámát, akkor valszeg van olyan jó a látásom ,hogy vezethetek.
2012. aug. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

utolsó, sajnos nem így megy. persze a józan ész ezt diktálná, de ha egyszer 01.01 van a korlátozásnál, akkor szemüvegben vezethetsz csak.

én ezt a szemüveg meg kontaktlencse, csak kontaktlencse, csak szemüveg dolgot tartom feleslegesnek, de logikus, mivel így is plusz pénzt adsz nekik, ha váltasz.

Én is szemüveggel vezethetek, most kontaktlencsém van, mehetek új jogsit csináltatni..

2012. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Minek az? Én vennék valami SZTK keretet lencsét bele nem is kell tenni vagy max. ablaküveget aztán a rendőr se szívózhat. Szemüveg van, azt meg nem írja elő semmi, hogy lencsének is kell benne lenni. Olcsóbb mint új jogsit csináltatni. Ha minden igaz télen műtik a szemem lézeres műtét utána már nem kell majd szemüveg, de ezért külön nem cseréletek jogsit majd lesz egy ilyen kamu szemüveg a kocsiban és felveszem igazoltatásnál.
2012. aug. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!