Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a feltétele annak, hogy...

Mi a feltétele annak, hogy külföldön is tudjak traktort vezetni?

Figyelt kérdés
Rendelkezem T kategóriás vezetői engedéllyel, ám ez ugye csak nemzeti kategória. Nem találok azonban más ikont a jogsin, hogy esetleg lenne-e egy nemzetközi jelzés erre, a többi (kamion, busz, személyautó) mellett. A kérdésem igazából az lenne, hogy T kategóriával mehetnék-e külföldre traktorozni? Az egy dolog, hogy a magyar törvények szerint csak MO-n vagyok vele jogosult vezetni, de mondjuk a szlovák rendőr is pont leszarta amikor Babettáztam, hogy (akkor még) az M-es jogsim nem volt nemzetközi. De ha így is lenne, hogy csak itthon vagyok jogosult, akkor ezek szerint nem lehet határt átlépni mezőgazdasági vontatóval és mondjuk hozzákapcsolt 2 nehézpóttal? Hogyha külföldön akarok menni, akkor ott is meg kell csinálnom egy vezetői engedélyt, vagy hogy megy ez? A külföldi rendőrök hogy állnak hozzá ehhez? Valakinek tapasztalat? Köszönöm.

2015. dec. 6. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Csinálsz egy B+E-t és jó vagy
2015. dec. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A B+E-vel sem vagyok nagyon kisegítve, ha mondjuk függesztett eszközt viszek, valamint eleve csak gépkocsira jogosít, de az mg. vontató és a lassú jármű nem az.
2015. dec. 7. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
A függesztett szközre elvileg a T sem jogosít. A B+E pedig kis túlzással azt jelenti, hogy amit vezethetsz B-vel, azzal mehetsz nehézpótkocsival
2015. dec. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A B+E pedig kis túlzással azt jelenti, hogy amit vezethetsz B-vel, azzal mehetsz nehézpótkocsival"


Ekkora hülyeségeket azért ne írkáljunk. C+E kell és azzal esetleg, de B+E-vel nincs kisegítve. Mezőgazdasági vontatót lehet vezetni B kategóriával, de nehézpótot csak akkor húzhatsz vele, ha van korlátlan T vagy C+E. Lassú járművel sima B kategóriával is vontatható egy nehézpót.

C+E lenne a tuti, mert az nemzetközi és valószínű, hogy máshol is lehet vele traktort vezetni.

2015. dec. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ekkora hülyeséghez:


"B + E kombinált jogosítvány birtokában a B kategóriába sorolt gépkocsiból és nehéz pótkocsiból álló járműszerelvényt vezethetünk. (B járműkategóriában meghatározottak kivételével)"

2015. dec. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de a B+E-nek semmi köze a traktorokhoz mint már írtam. Lassú járművet (piros rendszámos traktor) és mezőgazdasági vontatót (fekete rendszámos traktor) is vezethet B-vel, még sincs a B+E-vel előrrébb, ha valamelyikkel nehézpótot akar húzni. Te epdig azt írtad, hogy csináljon B+E-t és kész, az a hülyeség.
2015. dec. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!