Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A használt motor olajat és...

A használt motor olajat és fagyállót hol lehet leadni magán emberként?

Figyelt kérdés

Tíz év alatt összegyűlt 30 liter fáradt olaj és 40 liter rossz fagyálló. Balassagyarmat és környékén sehol nem veszik át ezeket! Bárkit kérdezek, nem tudják. Mindenki csak hallott róla, hogy valahol átveszik, de igazából SEHOL!!!!!!


Tehát a több ezer hektoliter MÉRGEZŐ motorolajat és fagyállót, amit a magyar emberek vesznek évente, hová rakják??? Mármint a régit, amit leengednek az új helyett. Hová rakja a magyar? Megmondom: a LEFOLYÓBA, EMÉSZTŐBE, KUKÁBA A SZEMÉT KÖZÉ, A KERT VÉGÉN KIÖNTI.


ÉVENTE TÖBB EZER HEKTOLITER!!!!!!!


A kérdés még adott, hol lehet leadni ezeket a mérgező anyagokat?


Ki a felelős érte?


Kitől lehet hivatalosan megkérdezni?


Mert megint mondom, mindenki csak hallott róla hogy valahol, de valójában SEHOL nem veszik át! Csak céges elszállítás van nagy tételben és sok-sok pénzért.



2015. dec. 13. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút igazad van..Én csak kétszer próbálkoztam két kúton,egyik azt mondta nem veszik át,másik meg azt hogy csak a náluk is kapható (Mol) márka saját dobozában veszik át..na kösz akkor majd veszek egy Mol 4litykóst olajat kiöntöm dunsztosüvegbe és beleöntöm a fáradtat hogy átvegyék..

Még arra gondoltam ,hogy autószervizekben talán átveszik,mert ott napi gyakorlat az olajcsere de onnan is elhajtottak,hogy csak akkor veszik át ha fizetek,vagy ha ott cseréltetem az olajat,nehogy már azt képzeljem hogy ők olajátadó pont lesznek.


Szóval elégettem a kályhában,marha jó gyújtós :D Magyar környezetvédelem én így szeretlek.

2015. dec. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
A fagyállós víz , meg ment a wc-be..Nem hinném hogy agresszívebb anyag lenne mint egy vödör hippósvíz vagy sósavas duguláselhárító szer..
2015. dec. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Az olajat égezsd el nagyon jól ég a fagyálót meg ki a csatornába, ha nem vagy tőlzottan környetetvédő.

Én napi renszereségel használom a fáradt olajat gyújtósként, mert fa kazánom van... Sőt időnkén még vásárolo is.

2015. dec. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom ott ki végzi a hulladékkezelést, itt Pesten a Közterületdenntartó hulladékudvarában simán átvették a motorolajat.
2015. dec. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem vagyok túlzottan környezetvédő, szerintem csak olyan lelkiismeretes átlagpolgár szintjén.


A fagyálló lefolyóba öntésével az a bajom, hogy nem bomlik le, szemben a hypo-val és egyéb háztartási tisztítószerekkel. Azoknál EU-s előírás, hogy vízzel keverve elbomlanak sokkal kevésbé veszélyes anyagokká, amik könnyebben kiszűrhetőek és kezelhetők.


A fáradt olaj kályhába öntésével meg az a bajom, hogy a korom, ami ilyenkor képződik, lerakódik a kémény falára és agresszív savakat képez a kéménybe jutó nedvességgel! Olajjal begyújtani csak saválló lemezzel bélelt kéménybe szabad, különben a képződő sav életveszélyesen kikezdi és a mérgező gázok számára áteresztővé teszi a kémény falát. Éveken át mérgezve a családot, kideríthetetlen betegségeket okozva.

2015. dec. 14. 19:21
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor dobd a kukába az egészet. Hidd el nem ezen múlik a világ sorsa miközben a nagyipari országok millió tonnaszám ontják a szennyezést . Csepp a tengerben a lakossági szennyezés,nem oszt nem szoroz.
2015. dec. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Sajnos, ebben tényszerűen igazad van.
2015. dec. 15. 23:35
 8/11 Apacs10 válasza:

Fáradt olajat a MOL minden esetben átveszi ingyen. (tökmindegy, hogy milyen zárt flakonban viszed) Ha az ottani MOL mégsem venné át, akkor javaslom a vásárlók kézikönyvében ezt panaszold el. :)

A fagyálót nem tudom, de gondolom az ottani hulladékudvar átveszi.

2019. máj. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Bár a kérdés több évvel ezelőtti, a probléma azóta sem változott, és hátha érdekel még valakit.


A MOL visszaveszi a használt motorolajat, de nem minden töltőállomásán, hanem csak az ezen weboldalon felsoroltakon:

[link]

Én az egyik itt felsoroltnál szoktam leadni, egyszerű műanyag palackban, és múltkor probléma nélkül átvették, bár a kiszolgáló személyzetnek mintha új lett volna az hogy ezt ők átveszik.


Ezen a listán Nógrád megyei MOL kút nincs, a legközelebbi talán Bp. IV. Fóti út 130 sz., vagy Gödöllő illetve Aszód.


Más olyan céget nem tudok, aki ezt visszavenné.

Válasz küldve: 2019.10.14.

2019. okt. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 még egy Julianus válasza:
A fagyállót magánszemélyektől átveszik a Hulladékudvarok. Nem tudom, hogy mióta, de most utánanéztem és évi 3 kg-ot átvesznek ingyenesen, az e fölötti mennyiségért pedig 171 Ft-ot kell fizetni kilónként. Számlával kell igazolnia a leadónak, hogy fizeti a hulladékszolgáltatási díjat! A fáradt olajat egyre többen hasznosítják úgy, hogy erre való kályhákban égetik el műhelyek fűtése céljából.
2019. nov. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!