Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Segédmotorral lehet utánfutót...

Segédmotorral lehet utánfutót vontatni? Elektromos kerékpárral lehet utánfutót vontatni?

Figyelt kérdés
Kerékpárral lehet, motorkerékpárral lehet, autóval lehet, de azt olvastam, hogy csak segédmotorral nem lehet
2016. febr. 2. 16:45
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Azért azt sem értem, hogy a segédmotoros kerékpár kategóriába van besorolva a 2,3 vagy 4 kerekű 50köbcentinél kisebb hengerűrtartalmú, 45 km-nél nem gyorsabb jármű. Ezekkel a járművekkel utánfutót nem lehet vontatni. Viszont kerékpárral lehet, pedig annak a megengedett legnagyobb sebessége lakott területen belül 40km/óra, lakott területen kívül 50km/óra. Ha bemérik, semmi probléma. Ha engem bemérnek egy kétkerekű mopeddel 50-nel, megbüntetnek. Kerékpáron úgy lehet hosszabb tárgyat szállítani, hogy hátul nem lóg ki 1 m-nél hosszabban. Ez mennyivel biztonságosabb, mintha egy kétkerekű mopeddel húzok egy indexszel és hátsó lámpával, féklámpával ellátott könnyű utánfutót? Az pedig nem indok, hogy a kerékpár után arra rendszeresített kapcsolódó szerkezettel lehet utánfutót kapcsolni, mert én magam is legalább 5 féle megoldást láttam. Arról nem is szólva, hogy a kerékpárnak sincs és a kétkerekű mopednek sincs műszaki vizsgája. A műszaki állapotért az üzemeltető felel mindkét esetben. Az én mopedemen irányjelző van elől hátul, féklámpa van hátul, fényszóró elöl. Viszont találtam weboldalt, - magyar, nem külföldi, - ahol lehet kapni segédmotort utánfutóval, - vagy külön is, - ez olasz gyártmány. Ott bizonyára ezt engedik. Állítólag az EU-ban a KRESZ egységes. Azért pontosabban kellene meghatározni a segédmotoros járművek fogalmát, kategóriáit és az utánfutók fogalmát, kategóriáit is.

Azt pedig végképp nem tudom elfogadni, hogy ez van a KRESZ-ben és ezt kell elfogadni. A törvényeket mindig hozzá kell alakítani a fejlődő technikához, körülményekhez és a törvények előírások nem azért vannak, hogy nehezebbé, hanem hogy könnyebbé, élhetőbbé tegyék az ember életét, figyelembe véve a biztonságot. Nem látom be, hogy mennyivel biztonságosabb egy 50 km-rel száguldó kétkerekű kerékpár utánfutójával húzni egy 3-5 éves gyereket, mint egy 45km-rel haladó kétkerekű segédmotor, moped után kötött kerékpár utánfutón egy zsák krumplit húzni. Van egy hátsó lámpával, féklámpával, kétoldali irányjelzővel felszerelt 9 kg-os kerékpár utánfutóm, amit nem tudok használni a nem egyértelmű szabályok miatt. Az ellentmondások sűrűjében rendet kellene teremteni és meg kellene érteni azokat is, akiknek nem telik gépkocsira, de szeretnének közlekedni, minimális szállítási igényeiket kielégíteni. Megjegyzem van autóm, vonóhoroggal, mindenféle motorra jogosítványom és 45 éves vezetői gyakorlatom és B10 biztosítási besorolásom.

2016. febr. 3. 08:20
 12/13 A kérdező kommentje:
Hol van műszaki leírása a kerékpár utánfutónak, mert én sehol nem találtam.
2016. febr. 3. 08:23
 13/13 Tusorilajos válasza:
érdekes mert a babettával túra utakat tettek szegedről az adriáig és kiskocsi volt csatlakoztatva utánna. ez hogy van?
dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!