Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 4 honap eltiltas autobaleset...

4 honap eltiltas autobaleset miatt?

Figyelt kérdés

nagyjabol egy honappal ezelott autobalesetet szenvedtem lakott területen kivül.

az auto megcsuszott az egyenetlen ut miatt amin lefagyott atfolyas volt (kpm nem sozta meg le azt az utat. reggel 7 ora volt.) megfogni mar nem tudtam (70-el mentem) az utat balra elhagyva az arokba csusztam, ami megdobta az autot, atpordult tobbszor is majd a szantofoldon allt meg talpon.

szerencsere könnyen megusztam, anyagi kart illetve serülest csak en szenvedtem.

a korhazban egy rendör felvette a jegyzökönyvet. ra 1 honapra jött a hatarozat 40 ezer birsag, 4 honap eltiltas. fellebbezni nem lehet, meghallgatasra van lehetöseg 8 napon belül. felhivtam az elöadot aki kiallitotta a hatarozatot, megvan az idöpont.

2 even belül nem volt (hozzateszem elötte se) semmi szabalysertesem, se helyszini birsagom, raadasul szüleim is tölem függnek anyagilag (sokat betegeskednek mostanaban es en segitek be a csaladi vallalkozasban). ha ezeket a tenyeket figyelembe veszi a meghallgatas soran van-e eselyem a büntetes redukalasara vagy törlesere? a penzbirsag itt most nyilvan mellekes a jogositvanyom feltem.


barmilyen tanacsot, tapasztalatot ezzel kapcsolatban szivesen fogadok es elöre köszönök!



2016. márc. 6. 12:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is neked akarták kiküldeni,nem értem az okát,miért is kéne...
2016. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy 70-nel mentél? Mert ennyivel még a sebesség korlátozást sem lépted túl. (lakott területen kívül 90km/óra)
2016. márc. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Attól, jhogy lakott területen kívül van, még lehet akár 30-as korlátozás is. Továbbá ha nincs külön korlátozás, akkor is relatív gyorshajtás, vagyis nem az útviszonyoknak megfelelően választotta meg a sebességet.


De nem ez volt a kérdés, ha jól értem, a kérdező nem a büntetés jogosságát kifogásolja, hanem az iránt érdeklődik, van-e esélye annak csökkentésére.

2016. márc. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A sebesség egy dolog, megállapítják, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően választotta meg a sebességet és elkönyvelik relatív gyorshajtásnak. Magát a büntetést és az eltiltást én sem értem. Haverom autójába tavaly beszállt egy darázs, ki akarta hajtani, de közben fék nélkül 80-90-nel átment a túlsó oldalra, le az útról és neki egy fának, a kocsi kigyulladt, ő még szerencsére ki tudott mászni, de az autó teljesen leégett. Őt is megkeresték később a rendőrök de semmit nem kapott. Nem értem a Te eseted miért súlyosabb...
2016. márc. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Esélye mindig van, de ez csakis a bírótól fog függni.
2016. márc. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

biztos 70el mentem. azt is irtak a jegyzökönyvbe. az adott utszakaszon valoban 90km/h a korlat. azt azert hozzateszem, hogy ez egy kb 25km-es hazaut volt es egeszen a 23. km-ig normalis ut volt ezert nem is szamitottam arra, hogy az utolso 2km-en ennyivel rosszabb az ut.

a jegyzökönyvet felvevö rendör azt mondta hogy mindegy mennyivel mentem mert nem az ut minösegenek megfelelöen valasztottam meg a sebessegem. vegülis akkor mehettem volna 60al vagy 40el vagy akar el se kellett volna indulnom. szamomra felfoghatatlan ez....

nem birosag elött lesz a meghallgatas szerintem.

a büntetes szerintem nem jogos.

2016. márc. 6. 14:25
 7/13 anonim ***** válasza:

Menj be a kihallgatásra. Ott jegyzőkönyvbe elmondod, hogy mi történt és nem értesz egyet az ítélettel.

Vársz, majd küldenek egy határozatot, ami ha számodra nem kedvező, bírósághoz fordulhatsz.

Az is egy meghallgatás és általában ott szoktak pozitív döntések születni.

Ez az ügymenet.

Nekem is volt hasonló egy parkolás miatt és a bíróságon született számomra pozitív határozat, bar összességében 10 hónapomba került.

2016. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgáló előtt ne keménykedj... dícsérd a rendőrt, hogy milyen kedves volt, és alapos munkát végzett, benézted az útviszonyokat, ennek ellenére úgy érzed a tiszta múltad miatt megérdemelnél egy méltányos, baráti elbánást...


ha már pityereg a vizsgáló, akkor nyertél. zsepit vigyél, hátha kell.

2016. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Egy lefagyáson csúsztál meg, ami azért történt, mert az út nem volt sózva. Erre nem lehet felkészülni, itt a nem megfelelő útviszony nem játszik, ha az út sehol máshol nem volt jeges.
2016. márc. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valóban. Télen, sózatlan úton miért is kéne az embernek jegesedésre számítania? Hallatlan!
2016. márc. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!