Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ausztriában és Németországban...

Ausztriában és Németországban mennyivel lehet menni az autópályán ill. mennyibe kerül az autópálya díj?

Figyelt kérdés
Nyár elején fogok majd menni ebbe a két országba autóval és azt szeretném csak tudni hogy ugyanazok-e a szabályok mint itthon. Ausztriában úgy tudom megegyezik, tehát 130km/h a max és gyakran mérnek. De van itt is büntetési határ? Tehát kint is csak 150km/h után kapja az ember a csekket? Ill. lakott területen és fűúton mennyi a megengedett? Az autópálya használatáért matricát kell vásárolni vagy kapuk vannak? És ugyan ezekre a kérdésekre vagyok kíváncsi Németországban. Sokat hallottam már hogy német országban annyival mész amennyivel akarsz. De ha jól tudom ott is csak bizonyos útszakaszokon. És ahol lehet ott tényleg mehetek 200km/h-val és senki sem büntet meg érte? Meg a trafik ott hogy vannak? Na egyébként nem mintha 200km/h-val szeretnék én száguldozni, családdal megyek szóval valószínűleg fixen fogom tartani a 130-at, úgy mint itthon is. Csak kíváncsi vagyok hogy mire kell felkészüljek. Gondolom minden ki lesz írva az utakon meg stbstb. de azért egy kis extra információt szeretnék kapni ha lehet. Előre is köszi!

2016. ápr. 7. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriában autópálya 130km/h, főút 100km/h, lakott terület 50km/h. Matricát még a felhajtás előtt kell venni,de a határ előtt a magyar oldalon is tudsz venni,bár asszem ott drágább. A 10 napos ~8,8€, a 2hónapos ~25,7€. A szélvédőre kell ragasztani belülről. Valamennyivel mehetsz gyorsabban, szerintem 10% körüli lehet, amit még elnéznek. Vannak fix trafik,meg kiállós rendőrök, sőt olyan is,hogy ha túl gyorsan mész,akkor kielőz a civil autós rendőr, feljön a kis kijelző hátul,hogy POLICE, akkor helyszíni bírság van. Meg ha településen belül állítanak félre,akkor is helyszíni, nem csekkes,engem egyszer elkísérték szépen autóval a bankig. ;D A német dolgokról nem tudok sokat,csak hogy ott autópályán mehetsz,ami a csövön kifér.
2016. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
130 km/h az általános limit mindkét országban, 140-et lehet tartani ott is, és nem lesz gond. Németországi pályákon ezelőtt 15-20 évvel alig voltak korlátozások, manapság pedig 10 kilóméter pályából 2 kilóméteren ha lehet menni amennyivel akarsz, a maradék 8 km-en pedig ilyen 100-120-as korlátozások vannak... És ráadásul az a korlátozás nélküli szakasz is ilyen 2-3 km max, el sem éred a 200-at, már fékezhetsz, mert jön a 120-as szakasz. Amúgy onnan tudod a német pályán, hogy lehet tolni, ahogy bírod, hogy ki van rakva egy "korlátozások vége" tábla.
2016. ápr. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Németországban lakott terület 50, országút 100, autópálya nincs korlátozva. Elvileg.


Gyakorlatban viszont nagyon sok helyen kint van a 100-120 korlátozó tábla, egyre kevesebb az olyan szakasz, ahol nincs sebességkorlátozás.


Amire figyelni érdemes:


- Az, hogy nincs sebességkorlátozás, nem jelenti azt, hogy nem követhetnél el relatív gyorshajtást (sebesség nem megfelelő megválasztása). Esetleges baleset esetén bukó lehet.


- Elvileg 0.5 ezrelék felett szabálysértés az alkoholos befolyásoltság a sofőr esetén, azonban ha baleset részese vagy, már ez alatt is bukta!


- Vannak az ún. umwelt zone-k, környezetvédelmi zónák. Ezjellemzően a közepes vagy nagyobb városokban van bevezetve, ki van táblázva az utolsó lehajtási lehetőség előtt. Ha nincs a megfelelő színű (vagy jobb) matrica az autódon, bukta (márpedig magyar autón ugye miért lenne német matrica).

2016. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
NO-ban gyak sincs korlátozva a sima személyautóknak.
2016. ápr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!